Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 25 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Adsl Hakkinda Bİlgİ Verİn

Junior Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    2856

Adsl Hakkinda Bİlgİ Verİn

arkadaşlar..adls hizmeti hakkında başından sonuna kadar bilgi almak istiyorum..bu iş bana ne kadara patlar ve kolaylıkları birliklte zorlukları..
    saygılar??? :kalays:

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1266

sdfs

carpathia kankam adsl super bısey dostum ama su an ıstesen de adls kullanamazsın taa mayısta ancak. yaa benım elımde su an zoom x4 var (modemını almadı ısen şidddetle onerıyor arkadaslar şimdi soracak sın sen nıye onermıyon dıye :) daha kullanmak nasıp olmadı ) ama mayısı beklemek zorundayım yaa ıste boyle :crashs: :crashs: :crashs: :crashs: :crashs: :crashs: :crashs: :crashs:
    Düzenleyen cofcof : 17-02-2004 at 18:12

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Öncelikle ADSL hizmetinin sizin ikamet ettiğiniz yerde bulunup bulunmadığını bu linkte telefon numaranızı girerek kontrol ediniz.

ADSL hakkında ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret ediniz.

Şu an için yeni port kurulumları yapıldığından ve mevcut sistem dolduğundan hizmetten sadece daha önceden alanlar yararlanıyor.Ama Mayıs ayında yeni portların devreye verilmesi sözkonusu.Durumu Türk Telekom'un sayfasından takip edebilirsiniz.

Saygılarımla...
    Düzenleyen savage : 17-02-2004 at 18:54

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    529

Talking

Zorlukları ilk faturada nisan 1 şakası yapıyorlar,ikinci fatura geliyor ama yine yüksek,üçüncü fatuara gelmiyor,merak edip peşine düşüyorsunuz bir ton mücaadeleden sonra yanlış adreste çıkıyor..Gelelim teknik kısmınaaa olaki işiniz düşüp teknik desteği ararsanız vay halinize...Düşürülemeyen 444'lü bir numara,düşüncede beyni dumur olmuş bir bayen...derdinizi anlarsa mutlaka kim beşyüz milyar ister yarışmasına gitmesini tavsiye edersiniz..Sonuç olarak şu telekomun bitmek bilmeyen arızası,bakımından fırsatınız kalırsa kat kat iyi kablo internetten..Sevgiler..:wave:

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1266

bu gün başvuru yapmak ıcın telekom mudurlugune gıttıgımde şok odum ya bukadar olamaz. bir akdın koymuslar oraya formları falan verıyo onunde pc var sordum kadına afedersınız adsl basvurusu burdanmı yapılıyor dedım kadın evet burdan pekı port falan yokmus galıba oyle duydum dedım evet dedı kadın su anda "fort" yok :) ya orda benı bır gulme aldı kadının ben gulerken kı yzume bakısını bır gorsenız hemen formu aldım dogru eve telefon benım ustume olsaydı basvuracaktım ama kagıdı aldım. evde dolduracam.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

İyi Desoto yok dememiş , yaklaşmış gene de :) :)

Saygılarımla...

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1266

savage kankam ama o anda orda olsan varya nebıcım guldum cem yılmazın espırılerıne bıle bukadar gulmedım:)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1338

Arkadaşlar geçen gün (2 gün önce)Türk Telekom İzmit Alemdar Şubesine gittim.Amacım Adsl için başvuru yapmaktı.Fakat traji komik şeyler olmaya başladı.Orada bir bayan vardı.Ben ''Adls için başvuracaktım''dedim.Kadın nerede oturduğumu sordu ve form verdi.Formu doldurup verdim.Verirken bana ''niye form dolduruyon ki '' dedi ve ekledi ''sizin oraya (İzmit Merkez Yahyakaptan)daha hizmet verilmiyor.Ben de ne zaman verilir dedim o da''2-3 yıla kadar kesin olur dedi...Tüm hevesim kursağımda kaldı neden anlayamadım elbet bir sebebi vardır ama bana 2004 yılında traji komik bir olay olarak geldi.Yorum sizin kimse darılmasın kızmasın ben sadece soyleneni aktardım...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Orada görevli personel standart memurdur ve hangi bölgeye ne zaman ne kadar port verileceğini bilemez.Onun işi form kabuldür o kadar.
    Yukarıda verdiğim sorgu linkini peyderpey uğrayarak kontrol edin.Özellikle Mayıs ve sonrası kontrol sıklığınızı arttırın.

Saygılarımla...

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Saçma....

Bence direk başmüdürlüğe git sor,yahyakaptan orada ilk olacak yerdir,uzun süre gidip geldim oraya A23 te daire vardı.Bence daha sağlıklı araştır derim.

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1338

sayın Tekcan dediginiz dogru ilk olarak en merkezi yer olan yahyakaptan ve yuvam akarca konutları olmalı ama onlar gebze ve derince ilçelerine veriyorlar ben anlamadım sistemi???türk sistemini yani???ama ONERİNİZ için saolun...ayrıca Savage arkadaşaım daha demin kontrol ettim yok diyor birAZ garip ama izmit merkezde yok ki burası büyükşehir..
    Düzenleyen Turkuazmaletr : 17-02-2004 at 23:14

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1193

bu telekomun işine zaten kimse akıl sır erdiremiyor talebi olan bir sektörü sen elinde tut ama talebi karşılama.hani demişlerya millet aya biz hala yaya işte o misal

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Üye No
    559

cofcof un postane deki kadınla olan muhabbetine saatlerdir gülüyorum.acayip komik geldi.nerden bilsin yengem portu kardeşim,yabancı dil mi okumuş :))
    ben bişey soracam çok cahil demeyin ama;
    şimdi ben arkadaşımın adsl modemini alsam benim pc.ye bağlasam beleşe internete bağlanabilirmiyim?olmaz gibi geliyor ama gene de sordum

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Sevgili hobbysat , kısaca ve net olarak : İMKANSIZ .
    Kimse de cahil falan diyemez merak etme , bilmemek değil öğrenmemek ayıp.Sen de öğrenmeye çalıştığına göre :)

Saygılarımla...

New Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1624

ama arkadaşının telefon hattını size çekersen ozaman olur arkadaşlar yakın (aynı apartman da vs) oturuyorsanız router tarzı 4 port adsl ler var bunlardan alıp network yoluyla bir kaç arkadaş aynı dsl hattı paylaşabilirseniz hız tatmin ederse tabii

Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2378

arkadaslar bende 256 adls ve 4 portu alcatel modem var su an uc kısı paylasıyoruz gayet mennunum tek sakatı flasget gıbı programlarla bısey ındırırken dıyerlerı yavaslıyor

bır de alıcaksanınız alcatelden sasmayın dıgerlerını cok denedım (daha oncedende vatoza benzeyen modelı vardı) zoom da fena degıl ama crocess ten cok basım agrıdı bılgınıze

Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2378

arkadasım sende kendını uzme bende tam bırbucuk sene once muracaat etmıstım baksımdı 3 aydır kullanıyorum darısı senın basına

New Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1624

evet normal şekilde nete bağlandığınızda(dial up) aynı hıza aylık 60-70 ler öderken bu tarz bir paylaşımla 25-30 larla kurtarırsınız

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Arkadaslar telekom anayasal suc isliyor bir hizmet varsa ulkenin her yerindeki kisiler ayni anda bu hizmetten yararlanmali.Ben Bodrum a 15 dk uzakta oturuyorum bodrumda bu hizmet var ama burda yok yani bodrumdakilere bu hizmetten yararlanmak yakisiyor ama bize yakismiyor.Hadi bu hizmeti her yere sunamiyorsun indir o zaman tt netin ucretlerini onuda yapmaz.Kurumlarin keyfiyetce davrandigi tek ulke burasidir herhalde.Saygilar....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    5001

yeni bağlandım çoook memnunum ama telekomcular amatör sistemi tam performanslı çalıştıramıyorlar arıza oldugu zaman 444 0 375 arıyorsun ne cevap vereceklerini bilmiyorlar eğer telekomcular bu işi öğrenir ve sistem tam performansla çalışırsa harika

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı