Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Hangi (USB'li) Receiver?

Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    2935

Hangi (USB'li) Receiver?

herkese selam,

uydu dünyasına giriş yapmak istiyorum fakat bu konuda henüz çok cahilim. aşağıdaki konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. öncelikle izlemek istediğim yayınlar Müzik kanalları, yani ağırlıklı olarak astra. ikinci sırada da hotbird. ankara gop'ta 120cm motorlu çanak yeterli olur mu?

2. usb çıkışı olan bir alıcı almayı düşünüyorum, çünkü hard disk aracılığıyla bazı programları bilgisayara kaydetmek niyetindeyim. Bu konuda Goldmaster 7400 CIM iyi bir seçim olur mu? Bilgisayara video aktarımı yapan arkadaşlar varsa, sonuçtan memnun olup olmadıklarını yazarlarsa sevinirim. gördüğüm kadarıyla 7400 fena değil fakat sky modülü ile geliyor. benim, müzik kanallarını izlemem için yeterli olur mu?

3. bulunduğum mekanı yazıp, 120cm motorlu çanakla alabileciğim şifreli şifresiz tüm kanalların listesini veren bir site var mı?

4. uydu alıcısında maksimum $300'a kadar çıkabilirim. usb'li bir alıcı tavsiye eder misiniz?

teşekkürler.

h.

Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    2935

usb'li alıcıdan vazgeçtim. bunun yerine pc'ye ileride dijital tv kartı takarak kayıt olayını çözmeyi düşünüyorum.

kablolamayı nasıl yaptırmalıyım? lnb'den ikinci bir çıkış mı, yoksa bir switch ile evde hattı ikiye ayırarak iki ayrı odaya göndererek mi, yoksa receiver'dan pc'ye vid-aud out vererek mi?

yardımcı olursanız sevinirim.

h.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    183

merhaba dostum h_guy bence sen dream box dm7000s al bucıhaz la tv kartı olmadan goruntuyu pc ye aktarabılıyorsun dream konturol ıle de pc den kanal degıstırme ses acma favorı hazırlama tuıxvısıon la goruntu aktarma ve pc ye kayıt yapma cokkolay henuz cıhaz almamıssan bunu tavsıye edrım kolay gelsın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

h-guy bende tv kartı avermedia tvphone98 var xp için sürücü dosyalarını indirdim çok rahat kulanıyorum..
    receiverin video audio çıkışlarından kartın girişlerine sarı kırmızı bildiğimiz üçlü kablo aldım 5 metre, tv kartın video ve audo girişlerne bağladım ses girişi için dönüştürcü alman lazım stereo ince giriş..
    video kayıt işinide windows movie maker kullanarak; receiver uydu yayınları, kablo tv video kamera çekimleri, ve eski vhs video kasetlerinden istediğim yayını görüntüyü bilgisayara aktarabiliyorum, teknik terim bilgim zayıf ama deneme yanılma yöntemiyle oluyor, takıldığın yer olursa yazarsın
    kolay gelsin..
    Düzenleyen trim : 27-02-2004 at 13:27

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık