Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: next 8000

Starting Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Üye No
    2904

next 8000

selam bu işlerde yeniyim evde digitürk var onu iptal ettireceğim. bi arkadaş next 8000 tavsiye etti fakat emin değilim uydu anten satıcısı 250 dolar fiyat verdi ve 400 kadar kanal izlersin dedi hotbird ve türksattan bunun yanında şifreli olarak çözebileceğim bu receiver ile kanallar nelerdir ve nasıl çözülür bana kısaca yazabilirmisiniz

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

Kanalları tane tane saymadım ama turksat ve hotbirdde çözülebilen bütün kanalları çözer fun kart +emu *** girerek...

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2025

mehaba daha önce başka bölümde yeni kullanıcı olduğumu belirt miştim fan kart nasıl bir karttır ve nereden bulabilirim emu *** nedir ve nasıl makinama yaza bilirim bilgilen dirir seniz çok sevinirim her işin mutlaka bir başlangıcı var saygılarımla teşşekkür edeim [email protected]

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Özetle, funcard emulu sistemler çıkmadan önce yaygın olarak kullanılan 6in1 diye tabir edilen şifre sistemlerin keylerini girmek için kullanılan bir karttı. Emu sistemleri çıktıktan sonra bir cazibesi kalmadı. O kartla yapabileceğin her şeyi emulu bir cihazda yapabilirsin. Ben Next8000 kullanıcısıyım ve cihazımdan çok memnunum. Şu anda Hispasat'ı çözemiyor (seni etkilemez) ve yeni yazılımı hazırlanıyor. Yazılım verilince epeyce sürpriz olacak gibi gözüküyor. Benim sana tavsiyem bu forumda değişik cihazlara ait topikleri oku, kullanıcı görüşlerini değerlendir kararını ondan sonra ver. Kolay gelsin........

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2025

teşşekkür ederim bendede next 8000 var fakat daha tam manası ile durumu kavraya madım yeni yeni öğreniyorum inşallah söylediyin yeni yazılım fazla gecikmez saygılarımla

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon5

Selam herkese,

Ben de yeni bir uydu sistemi kuracagim evime ve bir suredir arastirma yapiyorum. isin gercegi birkac ay once GoldMaster 7400 alacaktim ve oldukca da kararliydim. Lakin birkac ay oyalandiktan sonra bana GoldMaster 7400 yerine 10600 alabilecegimi soylediler. Internette biraz arastirma yaptiktan sonra GoldMaster 11400'un daha kabiliyetli olduguna kanaat ettim.

Carsi gezip fiyat da almistim ki, bu Forum'a dusunce tum inancim sarsildi. Once acaba Moderator tarafli mi yaklasiyor diye dusundum ama sonra farkettim ki Next 8000'den baska birsey oneren kimse yok!

Bu durumda GoldMaster'dan vazgecip Next almanin daha akillica olacagina karar verdim. Lakin hala bazi konularda muteredditim:

Kurmayi dusundugum sistem 120cm motorlu canak antenli bir sistem olacak. Boyle bir sistemle, herhangi bir kart almaksizin, emulatoru kullanarak sifreli yayinlari da kirdigim durumda (HispaSat'i da kirdigimizi varsayarsak, ne de olsa yakinda kirilacagi asikar) Next 8000 ile yaklasik kac adet kanal seyrederim? Bu kanallarin neler oldugunu listeleyen bir web adresi verilebilir mi? Bir de Next 8000'in ozelliklerini detayli olarak yazan bir web adresi var mi?

Ben su adrese baktim:

:crashs: Mesela EPG olup olmadigi yazilmamis.

:confused: Biraz uzun oldu ama bir yeni baslayana tahammul edeceginizi umarak uzattim.

Simdiden herkese tesekkurler.
    :help1:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

Wink

:wave: Biraz arastirinca bazi sorularimin cevaplarini bulabildim:

adresine bakinca Next 8000'de EPG oldugunu gordum. Ama ote taraftan 5.1 cikisi olmadigini gordum. Bu onemli bir eksiklik midir?

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aarslan
    Selam herkese,

Ben de yeni bir uydu sistemi kuracagim evime ve bir suredir arastirma yapiyorum. isin gercegi birkac ay once GoldMaster 7400 alacaktim ve oldukca da kararliydim. Lakin birkac ay oyalandiktan sonra bana GoldMaster 7400 yerine 10600 alabilecegimi soylediler. Internette biraz arastirma yaptiktan sonra GoldMaster 11400'un daha kabiliyetli olduguna kanaat ettim.

Carsi gezip fiyat da almistim ki, bu Forum'a dusunce tum inancim sarsildi. Once acaba Moderator tarafli mi yaklasiyor diye dusundum ama sonra farkettim ki Next 8000'den baska birsey oneren kimse yok!

Bu durumda GoldMaster'dan vazgecip Next almanin daha akillica olacagina karar verdim. Lakin hala bazi konularda muteredditim:

Kurmayi dusundugum sistem 120cm motorlu canak antenli bir sistem olacak. Boyle bir sistemle, herhangi bir kart almaksizin, emulatoru kullanarak sifreli yayinlari da kirdigim durumda (HispaSat'i da kirdigimizi varsayarsak, ne de olsa yakinda kirilacagi asikar) Next 8000 ile yaklasik kac adet kanal seyrederim? Bu kanallarin neler oldugunu listeleyen bir web adresi verilebilir mi? Bir de Next 8000'in ozelliklerini detayli olarak yazan bir web adresi var mi?

Ben su adrese baktim:

:crashs: Mesela EPG olup olmadigi yazilmamis.

:confused: Biraz uzun oldu ama bir yeni baslayana tahammul edeceginizi umarak uzattim.

Simdiden herkese tesekkurler.
    :help1:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Bu fonemen arkadaşımıza ait siteden alınmıştır.

GENEL BİLGİLER

NEXT 8000 gömülü conax modüle sahip uydu alıcısıdır.
    1 adet direkt smartcard takılabilir yuvası ve 2 sdet modül takılabilme özelliği
    1 adet direkt smartcard takılabilir yuvası ve 2 sdet modül takılabilme özelliği

Türkiye'de kullanıcı isteklerine göre yazılımı düzenlenen ilk uydu alıcısı
    Bilhassa CI bölümündeki sınırsız genişletilebilme ve destek imkanı
    İçinde gömülü modüle direkt yazılımdan destek imkanı

TEKNİK BİLGİLER

16 MB FLASH ROM BELLEK
    64 MB SD RAM BELLEK
    ST5512 60 MHZ ANA CPU
    SHARP TUNER
    ON PANELDE FULL İŞLEM YAPILABİLEN TUŞLAR
    DATA AKTARIMI İÇİN RS232 PORT
    2 SCART
    95-260V SMPS
    .AUTO FEC DİSEQC1.O/1.2/USUALS
    5000 TV HAFIZASI
    1600 RADYO HAFIZASI
    300 UYDU-3000TP KAYIT İMKANI
    PAL/NTSC AUTO GÖRÜNTÜ FORMATLARI DESTEĞİ
    EPG
    TELETEXT

GENEL ÖZELLİKLER

8 FAVORİ listesi favori gruplarını özel isimlendirme
    İstenen grubu kilitleyebilme.
    Her grubu ayrı ayrı veya tüm grubu tek tek listeleyebilme

En son izlenen vaya favori gruplarındaki 13 kanalı biri canlı olmak üzere tek ekranda aynı anda gösterme özelliği
    Resmin istenen bölgesine 3 oranlı zoom ve kare kare oynatma..
    Menülerde canlı resim..
    Kanal listesinde işlem yapılacak kanalı direkt nosunu yazarak ulaşma imkanı
    3 seçilebilir 1 kendinizin değiştirebileceği ekran arka resmi
    3 seçilebilir osd rengi
    Kendi resminizi arka plana yollama imkanı
    Değiştirilebilir menü yazı renkleri
    8 farklı timer programı
    Sleep timer
    Uyduları ayrı ayrı veya tüm uyduları tek listede görebilme imkanı
    Kanalı ilk harfini seçerek, şifre grubuna göre veya TPlere göre listeleyebilme
    Kanalları tp seçerekte ayrı listeleyebilme özelliği
    Smartcard girişinde hiçbir sistemde ulaşılmayan genişletilebilir destek..
    Cihazdan cihaza yazılım veya kanal bilgilerini veya tümünü aktarma imkanı
    Uydu alıcısından izlediğiniz yayınlarda 100 kademeli parlaklık, renk, kontrast ayarıyla TV'de mükemmel resim
    Tarama bölümünde ister sadece tv ister sadece radyo veya tümünü ayrı ayrı taratma imkanı
    Tek tp, tek uydu veya seçili uyduların tamamını otomatik tarama
    Dilerseniz uydudan sadece taratmak istediğiniz tpleri işaretleyerek sadece onları taratma imkanı
    Bilgi barında full ayrıntılar
    Yayının providerini de gösterme özelliği
    Ses ve bilgi barının kalış süresini ayrı ayrı seçme imkanı
    Kilit bölümünde, tüm cihazı açılışta veya menü bölümlerini 3 ayrı kilitle koruma imkanı
    Kanal düzenlerken toplu işaretleyip silme
    Toplu favori seçimi
    Kanal atlama seçeneği
    İsme ve fta yayınları sıralama ve geri alabilme imkanı

Pause modunda ekrandaki canlı resmi taşıma özelliği
    256 renk osd
    Türkçe desteği
    Kullanıcı dostu menüler

Yayının şifre sistemini gösterme özelliği
    Kanal geçişlerini donarak veya siyah ekran seçim özelliği
    Sesle ayar yapmak isteyenler için menuden seçilebilir sinyalmetreyi sesli kullanabilme özelliği
    Kart ve modül bilgisini ayrı ayrı görebilme imkanı
    50 hafızalı özel diseqc pozisyoner menüsü
    Uydu ve tplerde silme-ekleme isimlendirebilme özelliği
    Kullanırken bulabileceğiniz onlarca mükemmel ayrıntı
    Açık yazılım desteği

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Yine fonemen arkadaşımızın 8000 ile bilgileri

ESKİ YAZILIMDA OLDUĞU GİBİ YENİ YAZILIMDA DA ÇALIŞANLAR

1-ORJİNAL ÜYELİK KARTLARI
    VİACCESS 2
    ***VİEW
    ***VİEW PLUS
    SCT
    ULTRABLUE
    DONT PANİC
    I****O 2
    SPİCE PLATINIUM
    CRYPTOWORKS
    DIGITURK
    CONAX
    BULGAR MUX
    NAGRA
    ROM10 CABO/POLSAT/D+ AUTO

2-DİĞER DOSYALAR VE KARTLAR
    FUN6IN1
    ATMEGA163 6IN1
    DS9 PİC2
    BBAİO PİC2
    SIDFUN9
    CONAXİS PİC2
    TİTANİUM POLSAT AUTO
    TİTANİUM NAGRA MANUEL
    TİTANİUM BULGAR PAKETİ
    TÜM NAGRA AUTO FUN ATMEGA DOSYALARI
    VS VS VS

YENİ EKLENEN ÖZELLİKLER

KARTSIZ *** GİREREK ÇALIŞMA 1'Lİ SİSTEMLERDEN VİA-SECA-NAGRA-İ****O BİRÇOK PAKETİ KART GEREKMEDEN AÇABİLİRSİNİZ.

CİHAZIN İÇİNDE DİĞER BAZI CİHAZLAR GİBİ MR VS MODUL YOKTUR. CONAX MODÜLLE VE YAZILIM EMULESİ İLE YAPILIYOR ****** AYRI BİR MENÜDEN KUMANDA İLE GİRİLEBİLİYOR..

EMUYU AÇMAK İÇİN SIRA İLE:
    MENU/SİSTEM AYARLARI/CİHAZ VERSİYONU İÇİNE GİRİN VE KUMANDA İLE 1973 KODUNU TUŞLAYIN YUKARDA CİHAZ VERSİYONU TARİHİ YEŞİL RENK OLUP YANIP SÖNER VE EMULE KARTSIZ SİSTEMİ AÇMIŞ OLURSUNUZ.

*** GİRME MENÜSÜ İÇİN MUTE TUŞUNA SONRA SARI TUŞA BASIN GELEN MENÜ'DE HANGİ SİSTEMİ İSTİYORSANIZ AÇIN PAKET İÇİNE GİRİN DEĞİŞEN KEYİ OKAY'LEYİN VE KEYLERİ 2 ŞER 2 ŞER GİRİN

A.Audio tuşu

B:Guide tuşu

C:Kırmızı
    D:Yeşil
    E:Sarı

F:Mavi

ve numara tuşlarını kullanacaksınız.

EMU KARTSIZ SİSTEM DEVREDE İKEN AYNI ANDA YUKARDAKİ ORJİNAL VE BİRÇOK DOSYAYI AYNI ANDA KULLANABİLİRSİNİZ EMU DEVREDE İKEN KART TAKILINCA HANGİ KANAL ÜZERİNDE İSENİZ İLK ÖNCE KARTTAN O KANAL İLE İLGİLİ *** BİLGİ ALMAYA ÇALIŞIR EĞER ALAMAZSA EMULE'YE GEÇER. NAGRA AUTO DOSYA KULLANANLAR BEN *** GİRMEK İSTEMİYORUM DİYENLER EMUYU KAPATARAK DAHA RAHAT AUTO YAPTIRABİLİRLER KARTLARINA ROM KART KULLANANLARIN KAPATMASINA GEREK YOK.

ÜYELİK KARTLARI İLE DİĞER SİSTEMLER ARASI GEÇİŞLERDE TAKILMA VE AÇMAMA GİBİ GÖZE ÇARPAN BELİRGİN BİR SORUN YOK GÜZEL ÇALIŞIYORLAR İSTEYEN EMUYU KAPATABİLİR FARKETMEZ

VİACCESS-MAGİC-ZETA-SKY-İCE-FREECAM-EURO MODULLERLE UYUMLU ÇALIŞIYOR SORUN YOK ZATEN
    ARTIK SADECE NOZAP İSTEYENLER HARİÇ HİÇBİR MODULE GEREK YOK HEPSİNDEN BÜTÜN MODULLERİN
    YAPABİLECEĞİNDEN DAHA FAZLASINI GÖMÜLÜ VE EMU'SU İLE YAPABİLİYOR. O YÜZDEN YOK BEN 2 MODUL
    AYNI ANDA TAKTIM ÇAKIŞTI DONDU VS GİBİ ŞEYLER SORMAYIN ÇÜNKÜ MODUL KULLANMANIZ ZATEN SAÇMA
    NOZAP KANALI HARİÇ ODA EMU AÇIKKEN SKY VEYA ZETA İLE SORUNSUZ ÇALIŞIYOR NEXTTE SORUN YOK.

UFAK TEFEK DİĞER MENÜLERDE HATALAR OLABİLİR BAYRAM ÖNCESİ VERİLSİN KULLANICILARA DİYE BAZI
    NOKTALAR ATLANMIŞ OLABİLİR. BUNLAR İLERDE DÜZELTİLECEK ŞU AN *** SİSTEMİNİ KULLANMAYI VE
    BU YUKARDAKİ KART DOSYA ÇALIŞMALARI DENEYİN ŞU AN OTURMUŞ BİR ŞEKİLDE GÜZEL ÇALIŞIYOR HİÇBİR CİHAZDA OLMADIĞI ŞEKLİDE AYNI ANDA KARTLARLA BİRLİKTE. BAZI PAKETLERDE YAVAŞLAMA OLABİLİR POLSAT VS. LERDE. BU NORMALDİR KARTLARLA KULLANMAK İSTEYEN EMUYU KAPATABİLİR YADA HİÇ KARTI OLMAYAN SADECE EMU İLE KULLANABİLİR CİHAZINI..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Sanırım artık next 8000 ile yeterli derecede bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Ayrıca forumda kimse şu cihazı alın demez. Sadece tavsiye edebilir. Böyle alın iyi filan desek sanki ortaklık varmış gibi algınalabiliyor. Bizler sadece bu işleri hobi olarak yapıyoruz. Zaten
    uydu işine giren bir daha kolay kolay çıkamıyor. Bir nevi hastalık gibi..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

Supersiniz, arkadaslar. Bu kadar kisa sure icerisinde bir cihaz hakkinda ancak bu kadar bilgi edinebilirdim.

Cok tesekkur ederim.

Uydumarket Firma Yetkilisi
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

ee buda formun kalitesi olsa gerek..goldmasterinde bana göre alınabilecek en güzel modeli 11400..ama iş next 8000 le kıyaslamaya geldimi ben oyumu next 8000 e verir tek geçerim..

Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    1602

hellal olsun arkadaşım bu kadar bilgiyi hiç üşenmeden yazmışsın pes doğrusu ve cihazda bugünün ve de yarınki koşullarda kullanabilinecek bir cihaz chute ve diyer moderator arkadaşlara teşekür ederiz

Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

sevgili nur69 arkadaşım bu kadar yazıyı üşenmeden yazmışsınız olayı anladaığım kadarıyla sadece bir kopyala yapıştır olayı..formda ve birçok sitede yazılan genel bilgiler..ama alaka gösterip yerine uygun yazdığı için ayrıca teşekkür etmek lazım sevgili chute ye..saygılarımla

Starting Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Üye No
    4203

Selamlar

Bende Next 8000 X-cam almayı düşünüyoum. Ama şifreli kanalları kolay ve basit yoldan çözmek için extradan neler almalıyım veya ne yüklettirmeliyim? Modül almalımıyım veya emu yükleniyormu? hangisi pratik? Gömülü modül yeterlimi? (hispasat a gerek yok)

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    862

Next 8000 gerçektenden bir çok özelliği olan bir makine tek kusuru biraz yavaş olması

Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

arkadaşım bence tereddütsüz 8000 al..yeni yazılımına saatler kaldı.yeni çıkacak yazılım yüklü olduğunda polsat kanallrıda dahil emu sistemiyle çözülebilen tüm kanalları seyredebilirsin..tek eksisi bence birazcık 2000 lere göre yavaş kalması..oda çok normal..çünkü birçok sistemi destekleyen(sorunsuz) teknik desteği harika bir cihaz..saygılarımla

Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    2097

ayberk, sana içtenlikle katılıyorum bende 8000 kullanıyorum ( full özelliklerini kullanamasamda :) ) ve cok memnunum. yanlız tek dezavantajı 2000 plus ve 2000 ci pluslara göre bayaa bi yavaş olması. ama profesyonel bir cihaz istiyorsanız 8000 en iyisi...

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2025

arkadaşlar next bu belli olmaz yeni yazılımın makinayı biraz hızlandırdığını okudum bendaha yeni yazılımı deneyemedim çünki daha kablom yok ama denemiş bir arkadaşın yazısını okudum yanlış anlamadı isem hızlandı dedi inşallah öyledir birgün herkes next ci olacak saygılarımla

Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2733

Arkadaşlar Akai 2500 hakkında bilgisi olan var mı? Next 8000 ile Sunny 1030 arasında kararsızdım. Şumdi de Akai 2500'u tavsiye ettiler. Sizce hangisi ideal?

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı