Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: Uydudan Yazilim

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    771

Uydudan Yazilim

Sayın Misfortune hocam, şahsınızda Match1 ve Özellikle Doktor'a sevgi ve selamlarımı iletiyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Yeni bir cihaz çıkmış 52 tane Türk Kanalını bedava izletecekmiş. Ne demekse...
    sanki biz parayla izliyoruz. Bir Next tutkunu olarak çok bozuluyorum. Bir de diyorlarki " Kanal ayarlarını uydudan otomatik günceller " Eğer bunu bu adamlar yapıyorsa bizm next'imiz hayda hayda yapar diyorum. Yanılıyor muyum yoksa.

1.5 metre poz. çanak. next2500 DPCI PLUS 12 uydu İskenderun
    Düzenleyen dkus : 16-02-2004 at 13:48

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

Kanal ayarları kendi ayarlar dt philips kutuda uyduyu taratında paket digitürk içinde gelen yeni kanal ve sıralamayı kendi yapıyor 123 küsür kanalı yakalayıp diziyor star cihazda öyle yani bu digital paket ile ilgili next le yada diğer cihaz ve tarama otomatik güncelleme ile ne alakası var platform cihazı değil bizimki..

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    771

Yani hocam bu Sunsi Free TV dedikleri cihaz paltform cihazı mı oluyor.

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Sansui FreeTV denilen cihaz bir platform değil !!!

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Üye No
    14

normal fta çihaz

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Sanırım onlar cihazın başlangıç değerlerini bir pakete set edip , cihazın oradan sanki bouqet NIT'ı alır gibi diğer kanalları otomatik arayıp dizmesini kastediyorlar bu " Otomatik Güncellemeden "

Yani bir nevi sanal platform :D: :D:

Ben böyle anladım.

Saygılarımla...
    Düzenleyen savage : 16-02-2004 at 14:39

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    771

Savage arkadaşım. Ben teknik yönden çok zayıfım benimki sadece bir hoby. Ama madem onlar yapıyor. Next de bunu yapamaz mı diye sormuştum.Olay nerelere geldi.
    Düzenleyen dkus : 16-02-2004 at 15:22

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Sevgili dkus

Olay bir yere gelmedi,Next yapamazmı diye ilk mesajda yazdınız,sonrada FreeTv den bahsettiniz.Arkadaşlarda sizi aydınlatmak için açıklamalar yapıyorlar.

Yüzlerce uydu alan bir cihazda otomatik dizilim sorun çıkarır,o nedenle olacağını sanmam.

Saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    771

Bülent Hocam mazur görün zaafiyetimi. Next 2500 DPCI ile başlamıştım. Doktor sevdirdi bana. Şimdi Next2500 DPCI PLUs la devam ediyorum. İstiyorum ki Next hepsini geçsin. KOnu hakkında da aydınlandım tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Sevgili dkus ,

Yaw konunun bir yerlere geldiği yok :)
    Güzel bir şey düşünmek ve sormak.
    Şimdi onlar yapabilir çünkü o grubun elinde TV kanallarıda var.O kanallardan gerekli Network bilgilerini çıkabilirler.Böylece işlemleri otomatikleştirebilirler.Ayrıca Sansui sadece bir-iki uyduya hizmet verecek bir cihaz.Yada en azından böyle bir düşünceleri var.Ama Next öylemi ? Çanak çapının yettiği her yerden yayın alabilir.Yani binlerce...
    Yani şu an için Next'in elinde böyle bir imkan yok , uydudan bilgi yükleme tarzında...
    Ama bizim elimizde de Doktor imkanı var , o da kimsede yok :)

Saygılarımla...

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    771

Savage arkadaşım zaten Doktor varken başka bir cihaz düşünmülemez ki. Ama konuyu açmakla da iyi etmişim.Bazı şeyler öğrendim. Sağol..

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    771

Arkadaşlar, ilginizden cesaret alarak merak ettiğim bir hususu daha dile getirmek istiyorum. Yeri değil se de lütfen bağışlayın. Ben yeni bir yazılım yükleme gereği duyduğumda sıkıntıya giriyorum. Şİmdi bile düşünüyorum 603 den sonra yeni bir yazılım gelirse benim next2500 DPCI PLUs a ne yaaprım ben. Yazılım değişince tüm uydu ve kanal bilgileri gidiyor. Oysa ben uzun uğraşlarla tüm kanaaalrı editlemişim. İsimlerini yerlrrini,favori listelerini. Hadi sil baştan.. Oysa bir yazılım yenilemede kanal bilgileri bozulmadan yenilikler yapılsa diyorum.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Kanal bilgilerinin bozulmaması için reset atılmaması lazım. Ama o zaman da daha büyük problemler ortaya çıkar. Ayrıca Next8000 de bu dediğin mümkün. Editörle settings hazırlayabiliyorsun veya hazır settings yükleyebiliyorsun.Next2500 için bir bilgim yok. Kolay gelsin........

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    916

Uydudan daha doğrusu tüm uyduları bölgelere göre güncelleyecek bir network imkansız..böyle birşey için seçmeli ve kademeli güncelleme lazım. ...ne yaparlarsa yapsınlar network özelliğini kendilerine ait olmayan kanallarda çalıştıramazlar.yapsalar bile tüm cihazlar yararlanır aynen star paketindeki hotbird fta tp lerin türksatta otomatik tp listesine eklenmesi gibi...ÖMÜR BOYU BEDAVA İZLEYİN ..TAMAMEN tüketici kandırması..satıcıları 1çanak ve sistemi 240 milyon montaj dahil satıyor...ZATEN TÜRKSATTAKİLER BEDAVA..İLERİDE BUKETE GİRECEK KANALLARDA ÜCRETLE İZLENEBİLECEK deniyor....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı