Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: receiver konusu

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Üye No
    2753

receiver konusu

Merhaba arkadaşlar. Günlerdir konu ile ilgili birçok sayfa gezdim ve aklım iyice karıştı. Ne yazık ki konuya oldukça da yeniyim. Daha önce de belirttiğim gibi analog yayınların digital’e dönüşmesi sebebi ile digital bir receiver ihtiyacı doğdu. Dün bir satıcı ile görüştüm elinde bir adet sunny 7010 model (sanırım kartsız) receiver vardı. Fiyatı daha sonra yükselttiği için almadım. Ancak meret fena görünmüyordu. Biliyorum piyasada çok iyi modeller var ancak bütçe oldukça kısıtlı. Şimdi bu receiverin içinde matrix cam diye bi nane varmış ve şifreli kanalları otomatik olarak çözüyormuş. Hakkaten adam cihazı kurdu ve hotbird uydusu üzerindeki şifreli bir spor kanalını (sanırım Fransız) alet çözüyordu. Adamın belirttiğine göre bu uydudaki çoğu kanalı alet çözüyormuş. Evdek çift uydu var. Biri türksat&euroasiasat diğeri ise hotbird’e ayarlı. Adamın cine digitalin dahi meret tarafından çözüldüğünü iddia etti. Artık bu matrix cam dedikleri neyse. Ama belirttiğim gibi anlaştığımız fiyatı 30 milyon kadar yükselttiği için sonradan kızdım ve almadım. Ayrıca migros şu günlerde premier marka digital kartlı receiver satıyor. Net’te araştırdım ancak receiver ile ilgili bilgi bulamadım. Ancak fiyatı oldukça düşük (200 milyon). Artı iki adet kart yuvası var. Acaba bu merette de o matrix denilen olay var mıdır? Öyleyse sunny’e göre daha avantajlı olacak çünkü adam sunny’nin kartsız olduğunu söyledi. Gerçi ön yüzde bi panel vardı ama belirttiğim gibi konuya oldukça uzakım. Şimdi benim merak ettiğim bazı noktalar var. Bu soruların yanıtlarını satıcılar yanıtlayamıyor ya da farklı görüş belirtiyorlar. Çoğu satıcı ise sattığı aletin ne olduğunu dahi bilmiyo. Deneyimli arkadaşlardan konu ile ilgili yardımcı olmalarını isteyeceğim be nedenle. Vakit ayırabilirseniz çok sevinirim.

1. Kartlı-kartsız ayrımı temel olarak ne üzerine yapılıyor. Çünkü kartsız denilen bazı modellerde kart yuvası bulunuyor?! Bildiğim kadarı ile kartsız bir modelde kart yuvası da olmamalı değil mi?
    2. Bu Matrix cam denen nane eğer kart olayına ihtiyaç duymadan şifre sorununu hallediyorsa o zaman kart olayına ne gerek var?
    3. Kartlı denilen modellere kanalın abonelik kartını takıyoruz ve olay bitiyor değil mi? Yoksa mevcut olan sadece kart yuvası mı ve içine modül denilen davayı mı satın alıp eklemek lazım? O modül denen olay da pahalıdır herhalde? Aksi takdirde olay çünkü çok basitleşiyo. Mevcut bi abonelik kartını kopyalayıp ya da boş bir kartı ilgili keylerle doldurup makineye takmakla durum çözülüyo!
    4. Bu matrix cam denen olay hangi receiverlarda bulunuyor ki?
    5. Gördüğüm kadarı ile premier cihazın kılavuzunda birsürü sırlama yapılmış: i****o, nagravision cart-curt peki bunlar da. Modül olayı mı? Ayrıca kart yuvası merette dolu idi yani bi takım soketler felan. Olay nedir?

Sorularım ileri düzey kullanıcılar için oldukça saçma olabilir ancak yine de zaman ayırıp yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
    Düzenleyen biber : 15-02-2004 at 15:10

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Sn.biber

Daha ilk mesajınız ancak diğer konudan bahsediyorsunuz,bu hangi konu ? Umarım 2 üyelik girişi yapmadınız ! Bu 2 üyeliğinde sonlanması demek.İlk önce buna bir yanıt alabilirsek devamını zaten yazarız.

Saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Üye No
    2753

kusura bakmayın! hata bende !hayır iki üyeliğim yok! başka bir foruma ben bu yazıyı eklemek üzere hazırlamıştım ve daha sonra forumunuzu keşfettim ve yazının baş tarafını silmeden kopyalayıp yapıştırdım özür dilerim sorun bende!

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Üye No
    2753

sorun düzeltildi! tekrar özür dilerim!

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Teşekkür ederim,

Lütfen burayı takip edin cevaplar gelecektir....

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18

Sn.Biber şunu söylemek istiyorum başta Türkiyede yayın yapan digital platformlarla ilgili forumumuzda yazı yazılması keisnlikle yasaktır.

Bir matrix Reloaded modüldür bazı receiverlarda bu cihaza ya yazılımla yada kendsi yerleştirilip entergre edilmiştir. Bu modül bir çok orjinal kartı desteklemektedir. Biz bu cihazlara embeded yani modül bütünleşik cihazlar diyoruz. Matrix Reloaded gömülü cihazlarda uydularda çözülebilen kanallarda kumandadan *** girerek keyleri güncelliyor ve bu şekilde çözülen kanalları çözebiliyorsunuz.
    Birde piyasada bulunun bazı cihazlara emule yazılım yüklenerek aynı matrix reloaded modül (cam) gibi şifreli yayınları izleyebilmektesiniz.
    Matrxi Reloaded kart ihitayıcına ne garek var demişsiniz şunda matrix in yazılımı yetersiz kalmakta ve hispasatta bulunan kanalları ve thor uydusunda bulunan conax kanalalrını açmamakta ve bunları titanium dediğimiz kapasitesi yüksek kartlarla izlemekteyiz...
    İ****o nagravision demişsiniz bunlar şifreleme teknikleridir uyduda şifreli bulunan kanalar çeşitleme şifreleme sistemlerinde yayın yapmaktalar bunlarda onları ifade etmekte..
    Hangi cihazlar Matrix bulunyor sorusuna cihazınızın kutusunda belirtiir bu Matrix Reloaded embeded yazar. Aklıma gelen Kaon ve sunny de olduğu bazı modellerinde.Saygılarımla..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Üye No
    2753

ne yazık ki migrosun sattığı kartlı premier receiver ile ilgili bilgi bulamıyorum nette! bulabilsem özellikleri buraya ekleyip sunny ile karşılaştırmanızı isteyecektim. Dediğim gibi sunny de bu matrix cam varmış ama premier de var mı bilmiyorum ama onda kart yuvası var içinde modül var mı bilmiyorum!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18

Kutu üzerinde Cas embeded yazması gerekir ama tavsiye etmiyeceğim bir receiver. emulu cihazlara yönlenmenizi tavsiye ederim forumda cihazlar bölümüne girip tek tek okuyup biraz zahmetli olacak gidip dükkanları gezip kendiniz biraz kullanmanız...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Üye No
    2753

aklıma takılan bişey var. matrix olayında kumanda ile bilgi girildiğini yazmışsınız. oysa satıcı versiyon atmaktan felan bahsetti. anladığım kadarı ile receiver'e yükleme yapacakmış. ya da ben anlamadım. şimdi aynı receveri (sunny7010) başka bir satıcıda daha ucuza buldum. ancak şifre çözme olaylarından anlamıyor satıcı. burdan receiveri alıp kendim bu kırma işlemini yapabilir miyim? bilgisayar bağlantı kablosu ve ek donanım olmadan sadece kumanda ile?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı