Uydumarket Banner  

19 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon
Gösterilen Mesajlar: 367 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Benjamin Digital Receiver

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

Post Benjamin Digital Receiver

Benjamin kullanıcıs arkadaşlar şayet digital modellerle ilgili sorun ve yaşadıkları problemleri bu topic altına yazarlarsa iletişim,hız ve çabuk sonuca ulaşma açısından doğru olacaktır.
    Herkese teşekkürler

Versatile

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    332

Ustam benjamin db 9000 pulus model rechiverim var ama donuk kanaları atlarken resimler donuyor yazılımını kendi sitesinden veriyor yükledim şimdi normal yani aynı gibi ama next firması next marka rechiverleri için şifreyi module ve karta gerek kalmadan aynı yöntemle rechivere yükleyen bir patch piyasada var ama benjamin öyle bir patc yama varmı nasıl bulabilirim veya şifre çözücü olarak yükleyebileceğim bir şey varmı yardımlarınız için ve forum için şimdiden tşk...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

şu an benjamin için çıkarılmış en son yazılım 2050 dir.şayet onu yüklediysen başka şansın yok.Ancak 2038 e dönebilirsin o şifre çözme kanal geçişi için saorunsuzdur fakat onda da tp sayısında sınırlama (yani network aramada hemen doluyor) ve tp problemleri vardır.
    benjamin firması şu an ısrarla yeni yazılım çıkartmamakta direniyor.ve de normal olarak kullanıcılarda onu tercih etmiyor yani senin anlayacağın topu dikmek üzere.

New Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Üye No
    1763

nokia 9660cı türkçe yazılım olan varsa sabir...........

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Üye No
    888

bildiğim kadarıyla dvb 2000 olabilir, başka türkçe yok.

New Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Üye No
    1620

magıc modül ,fun4 kart

benjamin bec 9000 plus'a magic modül ve fun 4 kart taktım şifreleri çözmüyor.
    cihazın CI menüsünde initailizing yazıyor.
    şifreli yayınları çözmesi için ne yapmam gerek. Teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

magic modül ün sorunlu olduğunu biliyorum yani benjaminde sorun yaşarsın.
    ancak versiyon olarak 2038 yükle probleminin düzelmesi gerekir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Üye No
    888

magic modül için patchsiz bu yazılımı yükle.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Üye No
    2863

Ora At 5010 DCI Cihazlara Kaon Emu Yazilimi YÜklemek Istiyorum. Bu Konuda Yardim Edebilecek Varmi?
    Düzenleyen ilhan asik : 17-02-2004 at 01:14

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Üye No
    1558

arkadaşlar benim elimde benjamin bec7900 daci cihaz var şu an kullanmıyorum çünkü viaccess red modülle çalışıyor ben uzun zamandır patch aradım bulamadım firması acs elektronikte yardımcı olmadı yok sky yok matrix dene şeklinde başından attı ve bu cihaz eski yazılım falan çıkmaz dedi bu cihazı 5in 1 falan kullanma şansım yokmu ben zaten next 8000 aldım ama bejamini bu haliyle satmak zor eğer bir bilen varsa sevinirim

Starting Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Üye No
    2863

Manhattan DSR 2500 APCI cihaza emu yaz1l1m1 olur mu? Bir bilen varsa söylesin.Te_ekkürler.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    323

bennjamin in 2038 versiyonunu arıyorum..kendi sitesinde yok. bana yardım elini uzatın lütfen

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4300

New Icon5 bu dünyada her şey para mı...??!!

Muğla/Köyceğiz'de Arçelik Bayisinde bilgisayar ve uydu cihazları bölümüyle ilgiliyim..
    Uydu cihazı almaya gelen müşterilerime %99 Goldmaster (Arçelik uydu cihazlarını marka meraklıları ve servis kabusu yaşamak istemeyenler sebebiyle 250 adet cihaz siparişi almış durumdayım) önermekteyim. Şu an evimde Goldmaster 11300 ün yeni versiyonunu ve keylerini yüklemekteyim.
    Benim basit her yaştan herkesin anlayabileceği servis hizmeti, yazılım ,yükleme vs. Golmaster firması yapmakta;
    bugün yaşadığım bir küçük bir anekdot:
    Muğla merkezde (ismi lazım değil) bir beyefendiden benjamin cihaz satın almaktayız. Her hafta gelir gider. Benim hem tüketici hem de az çok bu işin içinde bulunan bir kişi olarak, satıcılar ürünlerinin arkasında asgari bir yıl durabilmeliler. bilgisayar işinden biliyorum ki, her üründe böyledir, eğer bir ürünün arkasında durabildiğiniz müddetçe bir kişi üçkişi, beş kişi olarak dönmektedir. O ana dek ücretsiz verdiğiniz hizmetlerin karşılığını kat be kat yeni müşteriden yeni bir ürün daha satarak çıkartmanız yedek parça vs. hizmetleri rahat bir şekilde müşterinize amiyane tabirle sokmanız çok mümkündür. Zaten müşteri bunu bilmektedir. Ama ben destek olmakta, sorunu çözmeye devam ettikçe, kendinizi rakiplerin önünde bilgi birimimle olduğum müddetçe portföyüm ve kazancım artmaya devam edecektir,güleryüz şart olmak kaydıyla..
    neyse..
    İki ay evvel satmışız Benjamin 9000'i , versiyon değişmiş vs. Muğla'da ki beyefendi yeni yazılım emu vs. 30 milyon Tl.ücret istemiş müşterimden..Karşı çıktım, müşterime servisin bu işi bedelsiz yapması gerektiğini, mümkün olmazsa Benjamin markalı ürünleri hiç satmayacağımı belirttim. Benim doğrum; servis hizmeti veren firmanın parça değiştirme dışında tüm işlemleri bir yıl süre ile bedelsiz yapmasıdır. Üstelik artık garantiler iki yıla çıktı kimi elektronik ürünlerde o ayrı bir mevzuu.
    Eğer siz Benjamin olarak rakiplerinizi yakalamak, pazar payınızı arttırmak istiyorsanız müşteri memnuniyetini ön planda tutacaksınız. Kısa vadede bir şey kazanmayacağınız çok belli amaaa ya uzun vadede neler kazanabileceğinizi asla tahmein edemeyeceksiniz.
    Sordum:
    -neden benjamin?
    Analog cihazından çok memnun olduğunu servisin (izmir'deydi o zamanlar) çok iyi olduğundan dolayı bunu seçtiğini söyledi.
    Ya şimdi..? Elinden çıkarabilmek için Benjamin'i her türlü numarayı yapmakta arkadaşlarına..Etkim olmadı değil...
    Düşmanlığım falan yok Benjamin'e..Adam gibi asgari bir yıl destek verecek tüm firmalar-servisler,gerisi hikaye..
    Dünyanın en cafcaflı en pahalı en popüler cihazını verin vatandaşa, elinde çantasında,bohçasında servis servis bayi satıcı vs.inim inim inletin, parasıyla olsa bile..en küçük bir kıymeti yoktur o markanın..
    Velhası kelam; Benjamin de bu sıcaklığı görmedim..
    Bilgilerinize...
    Temennim, Benjamin üreticileri servisleri okurlar da insafa gelirler..
    Sahi..
    bu dünyada her şey para mı...??!!
    Düzenleyen imkb : 12-03-2004 at 23:29 Sebep: Sahi..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Üye No
    888

selamlar...

Ben Benjamin de dahil olmak üzere 3 ayrı uydu ve bir çok elektronik cihaz üreten firmanın servisiyim.

Yukarıda yazdıklarına aynen katılıyorum, fakat; bütün firmalar yedek parça olarak 1-2-3 yıl gibi garanti veriyorlar ancak versiyon yükseltmelerinde müşteriden alınacak fiyat listesinide gönderiyorlar, Çünkü versiyon yükseltmek (eski yazılımda hata yokken) keyfi bir iş, onun için bunu ücret karşılığı yapmak veya yapmamak servisin insiyatifine kalmış bir şey.

saygılarla....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4300

Sevgili ConnEctor merhaba,
    Keyfin bedeli ve veresiyesi olmaz, mutabıkız..
    Lakin,
    Piyasa rekabet koşullarını gözönüne aldığınızda garanti süresince rakip firmalar [örnek gösterdim, {GM.bana yolladıkları ürünlerinden yükleme cihazları aparatı vs. tek kuruş almadılar, gelen-giden kargoları ödediler} yağcılık sayılmasın,gerçek bu]
    yapıyorsa BENJAMİN ya da benzerleri bunu yapmak zorunda..Hangi firma, sektörü ne olursa olsun asla vazgeçilmez değil.
    Bakalım bir çevremize;
    mezarlıklar vazgeçilmez bir sürü kişilerle dolu..
    Emeğinize saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum iyi ki varsınız; yoksa o kadar problemi sizler olmasanız nasıl çözeceğiz, sitemim duyarsızlara...
    Ama bir kez daha düşünmek gerek;
    Üretici satıcı olduğunuz kadar hepimiz bir tüketiciyiz aslında..
    İyi Çalışmalar!..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Üye No
    888

Selam...

smps devresi komple yanmış garantisiz cihaz gönderdim, hiç ücretsiz smps yi değiştirip geriye gönderdiler, Buda rekabet ortamında piyasadan düşmemek için aldığı önlem galiba. Benjaminde gelişme gözüküyor...

Saygılarla....
    Düzenleyen ConnEctor : 07-09-2005 at 09:46 Sebep: hata

New Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5630

selamlar

benjamin firmasını desdeklemiyorum lakin connEctor arkadaşında yazdıgı gibi keyfin bedeli olmalı servis arkadaş belki cok istemiştir onuda kabul ediyorum lakin sitem yapılacaksa servis arkadaşa degilde benjamin firmasına yapılmalı garantili cihazdan ücret isteyen bir firmadan nasıl birdesdek beklersiniz.
    halen benjamin firmasında yapılmış olarak bekliyen müşteri malı anlog receıverim var.
    oyüzde derimki(imkb)arkadaşım b... marka cihaz satma.bu sözlerim şahsınıza degil b...... firmasına olan tepkimdir iyi calışmalar

Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2887

selam arkadaşlar bende benjamin bec db 900 pluys var bununla ilgili son yazılım veya emu varsa nerden bulabilirim? şimdiden teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1372

banada lazım 9000 plus emu yazılımı.....

19 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı