Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 40 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: freetv aamacını belli etti

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    969

freetv aamacını belli etti

sevgili arkadaşlar free tv bayilik anlaşması için şunları istiyor bir adet cihaz ,bir adet kart özel,ve bir adet zap paketi toplam maliyet 500 ü geçiyor cine5 discovery v.s kanallar yakında onun dışındaki recevirlerda izlenemiycek,yeni bir abonelik sistemi gelecek,dünyada tekno. nun kullandığı şifreleme sistemini kullanan ,sınırsız reklam kampanyası ile donatılan bu kişilerin amacını bilen varsa lütfen anlatsın bizde anlayalım,digitürkle biribirini yer numarası yapıp iki sisitemin reklamını yapan ve bayilikte zap paketini şart koşan bu kişiler, kim ve amaçları ne yine bir dayanıklı döğüşlemi karşı karşıyayız,saygılar :badprv:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

cihazlar power vu tabanlı.ileride onu kullanacaklar gibi gözüküyor.şu an ne desek boş beklicez bakalım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1834

vay tilkiler vay ulan var ya benim düşündüğümdende uyanık çıktılar zaten yıllardır bu DT ye kılım iyice kıl olmay bşladım milleti nasıl kazıklıyorlar ya ulan var ya ömür boyu dvd seyrederim ama o dandik sistemlerine üye olmıycam hem zaten yayınları dolby digital bile değil

New Member
    Giriş Tarihi
    12-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    2543

ben su an seyredebiliyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1834

neyi ve nasıl

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    969

şu an seyredersin ama yarın cine5,lig,disc v.s ire ona geçsin o zama gör olayı.ayrıyetten son duyumuma göre cine5 bu hafta son diyorlar,

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Üye No
    857

Kimler diyor cine5 i son diye. kaynak var mı?

Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1797

Bu freetv olayı mahvetti Zaten Aydın Doğan CİNE 5 i onceden satın almıştı .DT'yi arayacagız bence kanal kalmıcak bu gidişte.

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    969

Bende öyle düşünüyorum,bakalım zaman neyi gösterecek

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2339

fiesta 73
    Arkadaşlar merhaba... Freetv yi fazla kafanıza takmayın, çünkü yeterli abone bulmaları olanaksız. Maç yayınlarının olmadığı hiç bir firmanın ayakta kalması mümkün değil... Topladıkları kanalları şimdilik paralarını ödediler... Yaa sonra ne olacak... Küt diye gidecekler Örnek mi? Alın size cine5 ve star digital durumu kısacası maç yayını olmayınca sırf kanallar için kimse gidipte üye olmaz.....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    712

Bence arkadaşlar;DT'nin sözleşmasi 2005'te bittiği için Free tv olayı çıktı.Maç yayınlarını alacağını düşünüyorum Çünkü Sansui'nin bağlantı ekipmanlarına baktım Rf (Tv Uhf Bandı)bağlantı olanağı yok,saklamışlar yani.Nedeniyse;Birden fazla televizyona bağlantının en kolay yolu RF bağlantısıdır.Maçların Sansui receiver dışında başka receiverlerde izlenebileceğini düşünüyorum.sadece hangi şifreleme sistemini kullanır onu bilemiyorum.Legal smart kartına üye olmak yeterli olur.İyi de oldu aslında rekabet...saliherdem695

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

İlginç gelişmeler oluyor bizde bekliyoruz. Civcivmi yumurtadan çıkacak. Yumurtamı civcizden çıkacak.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    712

Eski Cine5 olayı bitmiştir arkadaşlar.Bir buçuk yıldır hiç yeni birşey yok.Hep aynı filmler ,hep alıntı haber bülteni kadrosu.Çünkü sol üst köşeye Türk bayrağı logosu ile aklı-sıra kamufle edecekler alıntıları.Dikkat edin yabancı haberlerde hep EuroNews kanalının haberleri kullanılıyor,bunu EuroNews'in sağ üst köşedeki Moscow,Brussels,Londra vs başkentlerinin yerel satlerini sürekli sabit olmasından anlayabiliriz.Bu Cine5'te de var.Bir de Spor haberlerine acemi,torpilli bayan spikerleri kullanmaları mali sıkıntıda olduklarını açıkça belli ediyor...saliherdem695

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    616

Arkadaşlar kusura bakmayın ama bu konuda biraz bilgi eksiğiniz var. Free tv kimseye beş kuruş para vermiyor.

en iyi cevabı Free tv yöneticisi verir sizlere

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek için aşağıdaki açıklamaları bilginize sunuyorum.

1. FreeTV verdiği ilanlarda, türk tv kanallarının dijital yayıncılık konusunda geldikleri son noktayı gözler önüne sermektedir. Uydu üzerinden dijital yayına geçiş son 3 ayda hızlanmış ve son olarak 21.ocak.2004 tarihinde Kanal D ve 24.ocak.2004 tarihinde de Show TV'nin Türksat uydusu üzerinden dijital yayına başlaması ile yurdumuzda dijital yayın yapmayan tv yayıncısı kalmamıştır. 26 ocak tarihinde de FreeTV konseptinin tanıtımı başlamıştır. Bu kampanya özünde tüm şifresiz kanalların "dijital görüntü ve ses kalitesi" ile aylık hiçbir ücret ödemeden izleneceğini duyurmaktadır. Yani dijital yayınların BEDAVA izlenme gerçeği konusunda ilk yoğun tanıtım FreeTV tarafından başlatılmıştır. DYH bu projede japon Sansui ve Türkiye mümessili Digicom firmaları ile işbirliği yapmaktadır.

2. Sansui FreeTV SF-5000 model dijital uydu alıcısının Digicom tarafından belirlenen Türkiye perakende satış fiyatı KDV dahil 161.000.000. TL dir. Ayrıca evinde kablo ve anten sistemi olmayanlar için "anten, LNB, kablo ve montaj dahil" kurulum KDV dahil 85.000.000 TL'dir. Sansui FreeTV uydu alıcılarına öngörülenin çok üzerinde talep oluşması nedeni ile piyasalarda bazı istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilinir. Yukarıda belirtilen fiyatların dışında yapılan satışlar tamamen haksız kazanca dönük, kısa vadeli çıkar sağlamaya yönel****r. Bu konu ile ilgili Digicom Genel Müdürü Erdoğan Özgür (212 471 75 12 veya 470 06 00) gelen şikayetler ile ilgilenmekte ve gerçeğin tespit edilmesi ile bayii iptaline kadar giden yaptırımlar uygulanmaktadır.

3.Ocak 2004 ayı sonuna kadar Türksat uydusu üzerinde şifresiz yayın yapmakta olan Discovery channel ile Fashion TV, FreeTV'nin tanıtım kampanyasının hemen ardından yayınlarını şifrelemişler ve Türk halkını bu yayınları para ödeyerek izlemesini tercih etmişlerdir. 11.şubat.2004 tarihinde ise ShowTV Türksat uydusu üzerindeki dijital yayınını kapatarak dünyada bir ilke imza atmıştır. Kimlerin madur edildiğini sizin değerlendirmenize bırakıyorum. Tüm bu olanlar FreeTV'nin türk kamuoyunu bilgilendirmeye başlaması ile gelişmiştir. Yani türk tv kanallarının uyduda dijital yayın yaptığını ve ücretsiz izlendiğini Türkiye ye FreeTV duyurmuştur. Bu süreçten kaçılması mümkün değildir. Tv kanallarının birinci amacı çok daha fazla insana görsel ve içerik açısından kaliteli yayın sunmaktır.

4.FreeTv'nin yayıncı kuruluşlar ile bir organik bağı veya anlaşması yoktur. Sadece FBTV'ye, Bravo kanalının frekansı tahsis edilmiştir.

5. Sansui FreeTV dijital uydu alıcıları, yurdumuzda satılan diğer tüm uydu alıcılarının özelliklerine sahip olup ayrıca daha da fazla özellikler taşımaktadır. Grubumuz futbol ligi ihalesi ile ilgilenmektedir. Sansui FreeTv alıcıları yakında devreye girecek şifreli (paralı veya parasız olabilir) kanalları da kartsız olarak izleyebilecek yeni jenerasyon uydu alıcı teknolojisi kullanmaktadır. Üzerinde 1.5 yıldır çalıştığımız bu proje Türkiye'de dijital görüntü ve ses kalitesi ile tv izlemeye yeni bir heyecan getirecektir. Ayrıca bir DYH iştiraki olan ve FreeTV markasını bünyesinde barındıran Milenyum A.Ş., dijital iletişim platformu olmak amacı ile ilgili yasal prosedürleri devam ettirmektedir. Bugün varılan noktada FreeTV, varolan yayıncılık mevzuatı gereği ile ilgili yayınların yeniden iletimi veya içerik oluşturulması konumunda değildir.

Saygılarımla,
    Yalçın Balcı
    Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    712

Sayın başkanım bizi aydınlattığınız için çok teşekkürler.Yalnız ,Maç yayılarının tarafınızdan yayın haklarının alınabilme konusundaki ciddiyetiniz nedir.?saygılar...saliherdem695

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

Demekki bu free tv çıkmasa imiş bizim discovery kanalımız gitmeyecekmiş yani sağolun ne iyi ettinizde free tv yi çıkarttınızmı dememizi mi bekliyorsunuz sayenizde bir tane kaliteli izlenebilir kanalımız gitti herhalde teşekkür beklemiyorsunuzdur reklamlarınızda sanki bu işten anlamayanların gözünü boyamak gibi geldi bana yok şu andaki receiverlerden daha yüksek teknoloji ile donatıldığını söylemek gibi digicom un sitesinde receiverin özelliklerini bile yazamıyorsunuz madem çok iyide teknik özelliklerini niye yazamıyorsunuz bu bir pazarlama taktiği değil biraz gözboyama gibi geldi bana .....herkese selamlar

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    969

freetv nin lig tv yi alamıycanı düşünüyorsanız,bekleyin ve görün arkadaşlar veya freetv bayiliği isteyin durumu daha iyi anlıyacaksınız

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

yaw arkadaslar kimin yayini kime bedeva izlettiriliyor ya. yani bu free tv olmasa ben bu fta yayinlari izleyemeyecekmiydim? peki ben yillardir bu yayinlari nasil izliyordum? yoksa ben bu free tv'ye 2 seneden fazladir uyeymisimde benim haberimmi yoktu? etmeyin eylemeyin allah askina.
    mac yayinlarina birsey diyemem. eger ihaleyi alirlarsa bu yayinlarin sifrelerini sadece bu cihaz cozebilir tamam. ama bunu bedavami yapacaklar saniyorsunuz?

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

dereyi görmeden paçayı sıvamıyalım ........

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Üye No
    1558

arkadaşlar gerçekten bu free tv çıkmasaydı muhtemelen discovery gitmeyecekti ben 2000 senesinden beri önce turksat 1b sonrada 2c de sürekli izledim bir ara kesinti oldu o da medya gurubundan doğuş gurubuna geçiş yaptığı zamandı umarım free tv kendi frekanslarından birini discovery e ayırır ve kendisi doğuş gurubundan bağımsız yayın yapar yoksa bu gidişle polsat paketinden izlemekten lehçeyi öğreneceğiz.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı