Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Kusadasi

New Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    2580

Kusadasi

Bir ingiliz arkadasim Kusadasina yerlesmek istiyor....2 ay icinde onceden begendigi evlere bakmaya gidecek..O zamana kadar Ogrenmek istedigi bazi konular var..
    1- 28 derece dogu uydusunu seyredebilmek icin hangi capta bir canaga ihtiyaci olacak?
    2-Kusadasi'nda internete hizli erisimi saglayabilirmi???Kablolu internet.adsl adi neyse modem baglantisindan hizli olsunda....Bu mumkunse aylik ucreti ne kadardir?
    3- Bu arkadasimin 11 yasinda bir oglu var ve oglunun egitimini devam ettirebilecegi ingilizce egitim veren bir okul varmi? Bir emlakci oldugunu soylemis ama ben supheli yaklasiyorum,bu konuda teyit verebilecek bir arkadas varmi?

Hepsi bu kadar..Bazi sorularim sizler icin sacma gelebilir ama uzun yillardir oralardan uzaklardayim...Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Usta kebaplar nasıl yaw :) Eski nick'le girmemişsin.allah allah dedim.

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Bu bizim kebapçı değilmi yaw :=)

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Evet hehehe

New Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    2580

merhaba dostlar,yaslilik iste ,forumlarda 3 tane isim kullanirim ,kebabman,kebabci ve digi(digi ismi,buyuk bir partiyle acilisini yaptigim ancak 18 ay sonra acilis partisinden daha buyuk bir parti ile kapanisini yaptigim uydu firmasi nedeniyledir,bu isi ozellikle yurt disinda yapan arkadaslara Allah kolaylik versin,tavsiyem benim gibi yapin huzura kavusun) ama artik kullandigim 3 isim ve sifreleri hatirlamakta gucluk cekmeye basladim...Oze donus yaptim..hahaha
    Yukarida bahsettigim arkadasta huzur ariyor,huzuru Kusadasi'nda bulacagina inaniyor.... Cok buyuk bir firmasi(satellite alaninda degil,farkli bir sektor) var,ama is yaptigi bazi firmalar iflas edince alacaklarini tahsil edemedi ... Lanet olsun dedi ve firmasini satti...

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Ülkemize yerleşmeyi düşünen bir yabancıya yok mu yardım edecek kimse yaw ?

Kebabman.....ah gözü kör olsun şu medeniyetin......öyle sanırım ki karşı komşu Yunanistan'da bile bu söylediklerin kuvvetle ihtimal daha kolay temin edilir şeylerdir...en azından ingilizce okul vardır mesela....

yinede adam illa Kuşadasına gelecem diye tutturursa , yapacak bir şey yok....sen söyle bizde bir deyiş vardır " Türk'ün aklı sonradan gelir diye..." önce bir gelsin buraya , ondan sonra düşünsün internet'i ,satellite'ı falan....( hahahahaha) İzmir'de ingilizce eğitim veren okullar vardır mutlaka ve bu şekilde Kuşadasında yaşayıp hergün İzmir'de gidenler bile olmalı ama Kusadasi-Izmir arası uzak ( araba ile 1,5 saat) bizde öyle Virgin Lines falan da yokki..... ama trende bir opsiyon tabii...

Ben İstanbul'da oturuyorum , Kuşadasına yıllardır gitmemiştim...( 10 sene)... geçen yaz tesadüfen Bodrum dönüşü uğradık ve çok güzel bir otel bulunca 4 gün kaldım.... şaşırdım , resmen betonlaşmış , adeta bir şehir olmuş....alış-veriş merkezleri bile var.....eskiden Kadınlar Plajına gitmek için bayağı bir yol gidilirdi , merkezin dışındaydı....şimdi merkezle birleşmiş ve plaj diye birşey kalmamış....ancak tabii doğal güzellikleri olan yerler var....şehrin dışında hala yaşanacak yerler var....biz şehir merkezinin 3-4 km dışında Pamucak'ta bir otelde kaldık , çok güzeldi....Aqua Fantasy diye bir "holiday village" , içinde aqua park falan var....çok eğlendik....neyse umarım birileri cevap yazar....

New Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    1236

Selamlar
    1- 28 dogu uydusunun nasil seyredilecegini bilmiyorum burdan ama astra 150 ile, hispa 90la geliyor
    2- ADSL var en hizli bicimde, ayligi 50 milyon
    3- Ingilizce egitim veren okullar var ama niteligini bilemiyecegim.
    Ingilizler bu ara kusadasina merak saldi. bizim sitede de var ingiliz aileler
    Saygilar

New Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    13545

kuşadası zaten ingiliz ve iskoçların mekanı...ahh kuşadası ahh...tatil olsada gitsek biran evvel...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4950

davutlar, güzelçamlı, milli park... offf ulen offf. hakkaten kuşadası beton olmuş. valla bir yanda 20 katlı binalardan oluşan bir site bile var. (inşaatı durdurulmuş)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    7597

evet cok guzel kusadası good..... :)

New Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    13545

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi daedalus11
    davutlar, güzelçamlı, milli park... offf ulen offf. hakkaten kuşadası beton olmuş. valla bir yanda 20 katlı binalardan oluşan bir site bile var. (inşaatı durdurulmuş)
    çoğu iki dönem önceki belediye başkanının işleri maalesef...

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

ben şu büyük su parkını merak ediyorum türkiyenin en büyük su parkıydı sanırım benim geldiğim yıllarda yoktu

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    145

bi zamanlar kuşadasında kadınlar denizinde az entrikalar döndürmedik..amcamın pansiyonu oldugu halde ki denıze cok yakın sıfır gibi, ama beton yıgını oldugundan dolayı canım hıc gıtmek istemıyooo

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    221

Arkadaşlar en son ne zaman geldiniz bilmiyorum ama Kuşadası çok değişti. Gençen dönemki belediye başkanı tekrar seçildi ve ilk olarak İnönü Bulvarı'nın her iki yanına palmiye ağaçlarıyla süsledi. Bence birçok beldeden daha iyi durumda. Tek eksiği kanalizasyon sistemi.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    286

valla ben onu bunu bilmem kuşadası aşığı bi adamım iki önceki dönem belediye başkanlığı yapmış olan engin berberoğlu zamanında azz entrikalar kara oyunlar dönmedi kuşadası üzerinde fakat su an görev yapan iki dönemin başkanı fuat akdoğan kuşadasını apayrı bi havaya soktu birçok şeyi düznledi ama yinede düzenlenecek bi çok sorun var namı değer "ada"da küçük ama şirin bi ilçe baya hızlı gece hayatı var mesela bu sene açılan jade beach club ortalığı yıkıyo herkes orda kanald de yayınlanan kampüsistan dizisi hemen hemen 10 bölüm kuşadasında çekiliyo bazen aradan gözüktügüm oluyo o 20 katlı binalar uydukent denen fakat hiç kuşadasına yakışmayan binalar fuat akdoğan bi açıklamasında uydukentin hiç bir zaman yerleşime açılmayacagını söylenmiş herhalde yıkacaklar bu kadar seyden sonra aydınlı oldugumu söylememe gerek yoktur :banana: :wave:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı