Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: YUMATU emu olayını açıklığa kavuşturalım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    274

YUMATU emu olayını açıklığa kavuşturalım

arkadaşlar şu yumatu emu işini açıklığa kavuşturalım. ben iki deneme yaptım. önce 8500 YT 8500 cas modeline yt 8500 CI emu yazılımını yükledim sorunsuz çalıştı. cas menusu gitti 2 cı slot varmış gibi görünmeye başladı ve emu sorunsuz çalıştı. burdan anlıyoruz ki yt 8500 CI - yt 8500 cas ve yt 8500 cas CI modellerinin flashı 2mb ve yazılımları birbirlerine uyuyor.

bu cihazlara yüklenecek yazılım bu adresteki 8500 CI yazılımıdır ve bu yazılım 2MB tır.

şimdi gelelim fta cihazlara. fta yazılımları sorunlu deniliyordu ayrıca daha önce yukarda yazdığım yazılım sorunsuzdu buna da uyar diyerek yine onu denemeye karar verdim ve yt 8700 fta cihaza bu 2MB olan yt 8500 cı yazılımını attım. yükleme sorunsuz gerçekleşti ekranda rrrr yazısı çıktı fakat fişi çekip taktığımda anladım ki yazılım uymadı çünkü cihaz hiç açılmıyor ve panelde hiçbir ışık yanmıyor. on/off tuşuna basılı tutarak fişi takmakta işe yaramadı yarın servise gidecek. anladığım kadarıyla fta cihazların flashı 1MB ve zaten yt 8500 fta emu yazılımı da zip içerisinden 1MB olarak çıkıyor.

şimdi benim anlamadığım şu: bir arkadaş fta cihazlara cı emu yazılımını yükleyin diyor yüklüyoruz cihaz gümlüyor. bir arkadaş fabrikaya telefon ediyor fta emu yazılımlar sorunluymuş cevabını alıyor. bir arkadaş fta emu yazılımını yükledim sorunsuz diyor. ben diyorum ki herkes denediği şeyi ayrıntılarıyla yazsın. hangi model cihaza hangi emu yazılımını yüklediniz sonuç nedir onu yazın arkadaşlar. benim merak ettiğim 1MB olan fta emu yazılımını fta cihaza yükleyipte sorunsuz çalıştıran varmı? eğer varsa bu siteden mi aldı yoksa ilk çıktığında yumatunun sitesinden mi aldı? birde emu yazılımlar çıkmadan önce 8500 fta yazılımı vardı yumatunun sitesinde acaba o kaç mb tı?

yazılımlar burada :

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    366

evet bende bu yazılımı yükledim 8500 ci yazılımını hep yüklüyorum tabi 2 mb cihazlara hiç bir sorunla karşılaşmadım ama geçenlerde aynı sorun bendede oldu makina yazılımı almadı galiba 1 mb idi ve makina kitledi kendini açmadı on/off düğmesine basılı tutup açtım 4 tane u rakamı çıktı bu rakam çıkınca cihaza eski versiyonunu yükledim tekrar normal haline döndü fabrikaya göndermene gerek yok eski yazılımı yükle emusuz olarak çalışacaktır fta makinalarada yükledim onkarda bildiğim kadarı ile 2 mb olanları zaten 1 mb cihazlar yüklemeyi yarıda kesiyor ve kilitliyor

kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    1048

Selam arkadaşlar dediğiniz gibi kimi fta yazılımları sorunlu diyor kimi fta ya cı yazılımı atın diyor bense fta yazılımları sorunsuz diyorum yani ortalık biraz karıştı sanırım üretilen fta cihazlar içinde 1 mb olanlar var bende bunu bilmiyorum(hala bilmiyorum sormam lazım)Eğer 1 mb üretilen cihazlar varsa emu yazılımın bu cihazlara olmaması lazım olsa idi 5500 serisinede olurdu.Neyse bu konuyu biraz daha detaylı öğrenmek lazım.
    Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    274

oceral ve saros arkadaşlar söyledikleriniz çerçevesinde ve de son tecrübem ile olayı çözdüm;

YUMATU - NEXTWAVE YT 8500 8600 8700 CI, CAS, CAS CI modellerinin tamamında 2mb flash kullanılmış dolayısıyla 2mb lık 8500 CI emu yazılımı bu cihazların hepsine yüklenebilir.

yukarda yazdığım gibi 8700 fta 2mb lık yazılımı kabul etmemiş ve kilitlenmişti. bugün yt 8700 fta yı geri verip yt 8500 fta aldım geldim bu sefer de 1mb lık yazılımı denedim yarıda kaldı ama cihaz kilitlenmediği için tekrar yükleme şansım oldu ve 2mb lık yazılımı bu cihaza yükledim şu an emu sorunsuz çalışıyor.

burdan çıkacak sonuç ise fta cihazların flashları modele göre değişiyor. emin olmadan yükleme yapmayın.

yt 8500 fta 2mb flash
    yt 8600 fta ????????? bunu da deneyen arkadaşlar yazsın.
    yt 8700 fta 1mb flash

not : yanlış yazılım yükleme sonucu oluşan durumlar da cihazın modeline göre değişiyor unutmayın. 1mb lık yt 8700 fta cihaza 2mb lık yazılım yükleyince tekrar yazılım yükleme şansınız olmuyor (on/off tuşuna basılı tutup açmak işe yaramıyor) ama 2mb lık cihaza 1mb lık yazılım atınca yarıda kaldığı için eski yazılım silinmiyor ve cihaz açılabiliyor.

oceral arkadaşım senin kilitlediğin cihaz tam olarak hangi modeldi?

Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    1027

arkadaşlar yt8500 fta cihaza CI emu yazılımı attım yukarda belirttiğin gibi cihaz hiç açılmadı. Benim denediğim 8500 fta 3 ay önce alınmıştı. Yeni çıkan yt8500 ler 2 mb ile çıkıyor.Bence fta makinalara yükleme yaparken önce 1 mblık dosyayı yükleyin.Neolur neolmaz...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    366

galiba 8600 cı idi kilitledi sonra on/off la açtım
    fat larada yükledim ama senin dediğin gibi 2 mb olabilir

Gönderme Kuralları