Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Turksat 2A Genel Muduru gorevden alindi.

New Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1882

Turksat 2A Genel Muduru gorevden alindi.

Gecen yil 30 milyon $ (yada euro) zarar eden Eurasiasat sirketinin genel muduru Ilhami Aygun gorevden alindi. Aylik maasi 16 bin euro olan Aygun'nun sozlesmesi feshedildiginde toplam alacagi 500 bin euro civarinda imis. Bakan bu alacaklarindan feragat etmesini istemis ama Aygun kabul etmemis. (!!!!)

(Kaynak: TV8)
    Düzenleyen ponyiron : 10-02-2004 at 16:27

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

New Icon4

Merhaba ,

burada yazanlara bir bakın isterseniz.Bir de topic'i açan arkadaşın linkini verdiği gazete köşe yazısını okuyun.

Bunlar maksatlı haberler.İlhami AYGÜN bu ülkenin yetiştirdiği ender dehalardandır.Kendisi 2003 senesinde Uydu Haberleşme Sektöründe kendi dalında " En iyi " olarak seçilmiştir.

Ne yazık ki onuda kaybettik.Aerospecial'de Turksat 1A-1B ve 1C ile Eurasiasat'ın proje müdürü olarak görev yapmıştır kendisi.

İlgili topicde o zararın nereden kaynaklandığıda yazmaktadır.

Yazık ki ne yazık ...:badprv:

Saygılarımla...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Üye No
    2201

Post ek bilgi

Sozlesmesinde tazminat maddesi varmis

Tek tarafli fesih halide 1 milyon dolarin uzerinde tutan bir tazminat alacakmis.

Dolayisi ile 550.000 dolar i kabul etmemis.

Turkiyeye dava acacagini soylemis.

Forum izin verse benim guzel bir sozum olurdu ama... :kalays:

iste arkadaslar vergilerimiz boyle harcaniyor hortumlaniyor birileri tarafindan.

Saygilar.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Her yazana inanan güzel yurdum insanı ...Daha ne diyeyim.Bu haberi çıkaranlar amacına ulaşmış oluyor böylece...Yapmayın,biraz araştırın.Her duyduğunuza dakikasında inanmayın.O adam para için değil,haksız yere görevinden alındığı için dava açtı.Dolayısıyla 1 milyonda verseler , yine dava açacaktı.

Sözleşmede pazarlık olur mu ? Manav dükkanı mı burası ?

Yerine kim getirildi,yardımcısı kim ? Araştırın bakın ne çıkacak ?

Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    26

Ben de dün bir gazetede 60-70 milyar lira (yanılmıyorsam) aldığını ve bu parayı beğenmediğini okumuştum. Sevgili savage, madem bu ülkenin yetiştirdiği dahi insanlardan biri, nasıl olur da paraya bu kadar önem verir acaba?
    Görevden alınmasıyla ilgili siyasilerin parmağı varsa ki var olabilir ve olayı bu yönlere çarpıtmayı düşünüyorlarsa orasını bilemem.
    Düzenleyen Troia : 10-02-2004 at 16:38

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Sevgili troia bu adam 3 seneyi aşkın süredir bu işin başında.Şimdi mi akıllarına geldi aldığı para ?
    Böyle işlerde hele ki milyonlarca dolarlık uyduların işletme işinde 16 bin euro maaş nedir ki ? Onun merkezi Monaco'da.Monaco'da sıradan üst düzey bir memurun GSMH'dan aldığı pay nedir ?
    Muadilleri ne kadar alıyor ? Birtek o mu bu kadar yüksek maaş alıyor ?
    Ayrıca neden Eurasiasat'ın merkezi Ankara'ya taşındı ? Başına kimi getirdiler ? Durup dururken neden böyle bir uygulamaya gittiler ?

Bunları sormak lazım ...

Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Sanki siyasi bir tezgah manav dükkanı açmış gibime geldi. Uydu sektörümüz, kanallarımız zarar görmese. Sanıyorum Uzan grubuna yönelik engellemeler olabilir. Yani gidecekmi
    star paketleri.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1362

Angry

Olmaz Olsun

Böyle Olması Ülkeyi Zarara Sokabileceği Anlamına Gelmez Bu Gibi insanlar Yüzünden Türkiye Şimdi 250 Milyar Dolar Borçta Zaten 30 Milyon Dolar Veya Euro Zarar Ettirmiş Kendi Şimdi Kendi Tazminatının Peşinde Önce O Zararları Ödesin Sonra Kendi Parasını istesin
    Düzenleyen ottomanmurat : 10-02-2004 at 21:53

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Konuyu saptırmayın arkadaşlar.Yurt dışına gitmenize gerek yok,sizler TR'de bulunan yabancı şirket patronlarının kaç para maaş aldıklarını biliyormusunuz ? Adam elbetee alacak o kadar,kendimi belirliyor bunuda yazıyorsunuz allahaşkına.Belirlenen neyse onu alıyor herkes gibi,ne diyecekti yok bana asgari ücrettenmi verin diyecek.

Her görevin ve pozisyonun bir bedeli vardır,alacaklarında haklıysa zaten alır.Sorun bu içeride kalacak olan bilginin dışarıya çıkması.

Saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    1982

beyler cok uzun bir bilgi var merak eden...tıklar...

Düzenleyen malmö : 10-02-2004 at 22:44

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    270

bu sektörde böyle bir projenin başında olan bir insanın bu paralara çalışması gayet normal!sonuçta vasatın üzerinde bir futbolcu bugün milyon dolarlar kazanıyor!avrupadaki ne kazanıyorsa türkiye'dekide onu kazanıyor!sadece işçi kesimi avrupa'daki kadar kazanmıyor malesef!bu arada konu biraz dağıldı affola....saygılar :wave:

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

New Icon8

Merhaba ,

Öncelikle malmö arkadaşım , verdiğin o link için sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

İkincisi , Türkiye böyle adamlar sayesinde batıyor diye söylenenlere anlatalım bakalım İlhami AYGÜN kimdir ? Kendi ağzından ...

" 1981'de ODTÜ Elektronik Bölümünden mezun oldum. Master ve sonrasında South Hampton Space System'dan uzmanlık aldım. AT & T Bell Laboratuvarlarında bir süre çalıştım. Daha sonra bir müddet NEC Japonya'da yine uydu ve uzay sistemleri bölümünde bulundum. MIT'de Space-Satellite Design konusunda uzmanlık aldım. 1990'dan itibaren ise Aeorspatiale'de Telekominikasyon Uyduları Direktörü olarak çalıştım. Uydu Dizayn, Strateji, Test ve Üretim benim sorumlu olduğum konular arasında idi.
    Türksat'ların yanısıra 12 diğer uydunun imalat aşamasında bizzat bulundum. 7 uydunun fırlatışında vardım. Türksat 2A'nın Güney Amerika Fransız Guyana'sındaki fırlatılışı sırasındaki " mission director " de bendim.
    1993'de 70.000 kişinin çalıştığı Aerospatiale içinden, yaptığım çalışmalar sonucunda NewYork Bilimler Akademisine seçildim. 1995 yılından bu yana Marmara Üniversitesinde Türksat ve Uydu Yayıncılığı dersleri veriyorum.
    Aerosptiale, Eurosat'ın da uydularını üretiyor. Hotbird, Atlantic Bird ya da W3 uydularını ürettik. Türksat 1B ve 1C uyduları Space Bus 2000 serisidir. Eutelsat son uyduları Space Bus 3000 ve Türksat 2A Space Bus 3000 2B serisidir. "

Türkiye'de bu adamın bir eşi daha yok !
    Bu da giderse uyduyu Tofaş'a yaptırırlar belki.Turksat SLX !!!

Ayrıca orada yazmaktan imtina etmişler ama , o Aycell bilmem ne müdürünün yardımcılığına atanan da Bakan Binali Bey'in yeğenidir.Hem de hiçbir yeterliliği olmadığı halde. ???

Ayrıca Monaco'da 40 kişi olan personel , Ankara 'da bir anda nasıl 400'e çıkmış onu da bir zahmet açıklayıversinler.

" Monaco'dan aldım 40 tane , Ankara'ya geldim 400 tane " yalanını kimse yemez !

Hani şu atın ölümü birşeylerden oluyordu ya ... Anlarsınız işte :)

Saygılarımla...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

Hehheheee...Yaaw Tofaş üretirse kesin doğan görünümlü şahin 2b uydusu olur...

Olayın hangi amaçla tezgahladığı belli zaten yorum yapmağa bile gerek yok...:devilprv:

Sevgiler...

New Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1882

Herkes en iyi bildigi isi yapsin bence, Aygun uydu uretimi ve tasarimi konusunda bir otorite ise turksat 3 5 10'un tasarimlarini yapsin, uretimini saglasin gelsin turkiyede tamamen yerli kaynaklarla. Fransizlara uydu icin para vermeyelim. Cin gibi uzaya insan gonderme ve uzay yarisinda bizde nasil bulunuruz bunun uzerinde calissin. ( Belkide calisiyordur bilmiyorum) Ama biraksin isletmeciligi genel mudurlugu de isletmeciler yapsin. 30 milyon dolar ne demek biliyormusunuz. Bu para ile kac insana is imkani saglanir. Kac ac insan doyurulur. Isten alinmasi sonrasi olanlar beni ilgilendirmiyor bu haberde.

Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2004
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1489

onun gibi nice insanlarımız var ve çogu işsiz devlet haklı 75milyara maaşmı var andan daha uzmzn ları 5 milyarada çalışır baksanıza adam bir işyapmış onuda batırmış işte uzmanımız ya uzman olmasaydı ne yapacaktık

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Siz sağdan soldan duyduğunuz herşeye inandığınız sürece daha çok bilgili insan bu ülkeyi terkeder.
    Ondan sonra en basit vidayı bile oradan buradan ihraç eder hale düşersiniz.
    Bu topluma müstehaktır bu yaşananlar.

75 milyar maaşın mutemetliğini siz mi yapıyordunuz sayın dijitalmehmet arkadaşım ?
    Rakamı bu kadar iyi biliyorsunuz...
    Lojman yardımı içinde ( Bahsi geçen adam Monaco'da görevli ) 16bin Euro'dur maaşı.
    Bu da Türk parasıyla sanırım 75 milyar etmiyor.
    Sen nereden biliyorsun dersen;ki haklısın , ben o adamla aynı firmada çalışıyorum.

Etmeyin,yapmayın...Bir haberi sadece bir kaynaktan duyarak inanmayın.Biraz araştırın.
    Bu adamın görevden alınmasını haklı hale getirebilmek adına yapılan senaryolardır bunlar.
    Yerine getirilen adamın yetersizliği , aldığı maaş soruşturulmasın diye hedef saptırmadır.

Bir 30 milyon dolar tutturulmuş gidiyor.Yok öyle bir zarar kardeşim.İşletme mezunu olanlar bilir.Bu zarar , kardan zarardır ve kağıt üzerindedir.Kardan zarara sebebiyet de ( açtırdınız kutuyu bir kere ) Digitürk ile yapılan anlaşmanın iptalinden kaynaklanır.Mahkemesi de devam etmektedir.O yüzden daha fazla bilgi veremem.

Olayın özü budur.İster inanın , ister inanmayın.Size kalmış...

Saygılarımla...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    56

BÜlent Beye katılıyorum. rakam fazla değil.
    Ancak işletmede mevzuatlar ve türkiyedeki ekonomik kriz 2A nin kullanımını olumsuz etkilemişti.

Ayrıca TR deki çoğu kanal Türksat 1C nin ömrünün sonuna kadar anlaşmalarının olmasınında etkisi oldu.

Satturkey

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı