Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: quattro lnb

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37

quattro lnb

arkadaslar selam
    quattro lnb ihtiyacim var büyük canagimin verisini bir kac kisiye dagitmak istiyorum ancak bu arada kesinlikle veri kaybina ugramak istemiyorum az önce beta uydu sisteminde gördüm invacom daha önce hic kullanmadim ayrica alinabilecek next quattro var fiyat olarak next yari fiyatina geliyor bu konuda kullandiysaniz eger tavsiyelerinize ihtiyacim var
    sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18

invacom lnb gürültü seviyesi 0,3 tür ve kaliteli bir lnb dir. Next lnb db daha yuksektir. Bu bakımdan sinyal kalitesi invacomda daha yüksektir ve pahalı bir lnb dir.Lnb lerin üzerindeki db ne kadar küçük olaursa sinyal kaliteniz diğer lnb lere göre daha kaliteli gelir. Kaliteli lnb ler olarak piyasada MTI , İnvacom ekleyemediğim aklıma gelmeyenlerde mevcut flanş lı lnb ler vardır.Saygılarımla..

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37

keske her verilen bilgi dogru olsaydi da bizde verilen bilgilere güvene bilseydik örnegin son zamanlarda bir yigin 0.3 db lik lnb ler c**** piyasaya ve bunlarin cogu yanlis bilgiydi sormamin sebebi bundan
    sevgiler

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Nereden aldınız yanlış bilgiyi ? Bazı pahalı LNB'ler maalesef her antende iyi sonuç vermiyor.Örneğin İnvacom,bu lnb yabancı marka,mesela channelmaster veya triax antende çok ciddi verim artışı sağlıyor.Ancak yerli çoğu antende odak noktasından dolayı sorun yaratıyor.

Sharp'ın ve MTI'ın yeni modelleride çok iyi.Bunlarla ilgili bir yazı dizisi olacaktı elimizde bulursam koyarım buraya.

Sevgiler

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37

ok o zaman sösle sorayim simdi ben antalyada oldugum icin bagzi lnb leri deneyipte geri verme imkanim yok o yüzden biraz arastirmak istedim ben quattro lnb yi ÖAS 2 m canakta astra icin kullanmak istiyorum burda uyum sagliyacak bir lnb ariyorum su an kullandigim lnb next twin ancak bagladigim ikinci kablodan horizont verisi alamiyorum sadece vertical calisiyor
    ilginiz icin tesekkürler
    sevgiler

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık