Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Next 8000 X-Cam izlenimleri..

Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1212

Next 8000 X-Cam izlenimleri..

Arkadaşlar merhaba,

1 hafta önce Next 8000 X-cam aldım. Uzun süredir araştırmalarım neticesinde ;

- Yazılım desteğinin iyi olması,
    - Cihazı iyi bilen üstadların olması,
    - Yaygın kullanılıyor olması

beni etkiledi.. Buna göre bazı kriterler oluştu..

- Cihazın menü kulanımı çok güzel
    - Custom edilebiliyor olması ciddi bir avantaj
    - Şifreli sistemlerin kartsız çözülebiliyor olması avantaj
    - Keylerin Remote olarak girilebilmesi bir avantaj
    - Hızlı olması çok güzel

Bunun dışında bir kaç sorunla karşılaştım,

- Hotbird çin eski paslı bir anten 90" LNB Vestel 0.6db sinyal seviyem 65 Kalitesi 70 bunada hiç bir sorun yok..
    - Turksat'da ORA anten 0.5db Atlanta LNB sinyal seviyem 55 Sinyal kalitem 80 ancak tüm kanallarda ciddi kırılma var. Turksattan hiç memnun kalmadım.. Acaba Tuner bu konuda zayıfmı..
    - Bilhassa Mutilerde her 10-15 dk bir ekran kararıyor 2 sn kadar bekliyor ve tekrar Emu devreye giriyor. Film izlerken bu can sıkıyor.
    -Polsat'larda ki hiç beğenmedim bu kanalları Emunun devreye girmesi 3-4 sn sürüyor. Şİfreyi çözmede epey zorlanıyor bekliyor ve ekranı açıyır.
    -Eski Kyoto 8500'de Sharp tuner vardı, Turksatta sinyal seviyem 45-55 arasında hiç donma yaşamazdım.. Hafta sonu epey ksatım :( Turksat çok dandik bir uydu sanırım .

Bunları paylaşmak istedim..

Herkese teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1193

1-2 saniyelik bir gecikme yavaş bir emu demek degildir.bu problemininde görüntü kırılmalarınında çok büyük etken oldugunu bil.next8000'nin sinyal düşüklügü ve görüntü kırılması yaptıgını bende fark ettim next teknigede ilettim doktor arkadaşımız bu konuda ilk yazılımında bu konuda bir iki düzenleme yaptı.master2 yazılımında bu konu üzerinde yine durdu ve yeniden yazılımı kontrol etti.ama ufakta olsa hala bir düşüklük va kanallarda sinyal düşüklügünden kaynaklanan bir kırılma var.bu sorununu daha kaliteli lnb-kablo ve çanak antenle yok ede bilirsin bu emudaki bir kaç saniyelik gecikmeyide kaldırır.doktor arkadaşımız su an bu konunun uzerinde fazla duramıyor emu üzerinde çalışma yapıyor.cihazınıda biraz daha hızlandıra bilirsin gereksiz uydu ve tp leri sil bak nasıl hızlanıyor hele birde hareketli sistem yerine sabit sistem kullanan arkadaşlar gereksiz tüm uyduları silin sisteminiz daha hızlı olacaktır.
    Düzenleyen seydiyucel : 09-02-2004 at 14:53

Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1212

Yorumların için teşekkürler,

Gereksiz tp ve uydular ile radyoların silinmesi işlemini yapacağım. Sanırım bu fark edecektir.

Yeni yazılım yakında public olur heralde..

KOlay gelsin :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı