PDA

Grafik Görünüm : Plastik pompa depoda delik var nasıl kapatırım!

kahramanbey
01-07-2008, 19:33
Eskiden olsa güler geçerdim, nasılmı karaköye gider galata köprüsünde dolaşır bulurdum genelde satılırdı. Adam bidonu bıçaklar deler üzerine çakmakla yaktığı bişiyi damlatır delik kapanırdı.
Şimdi gerçekten lazım Böceklere sıktığım basınçlı pompa sızıntı verdi bunu nasıl kapatırım yardımcı olurmusunuz. Saygılar...
Denediğim yöntemler:
Üstüne karbonat biraz boljapon yapıştırıcı.:hong:
Soğuk silikon ama tuttuktan sonra çakmakla tekrar ısıtıp kaynattım.:shout:
20 litrelik kapalı basınçlı pompa...

kahramanbey
01-07-2008, 22:58
Bison Plastik yapıştırıcı diye bişi buldum netten acaba benim işime yararmı.

aytacakoz
01-07-2008, 23:02
ben öyle durumlarda dubel eritiyorum.. Özellikle kırmızı renkli olanları boya maddesindenmidir bilinmez sertleştikten sonra esnek ve yapışkan oluyor.. Çakmakla ucunu alev aldırıyor ve deliğe damlatıp bir****riyorum, isterseniz bir deneyin..

kahramanbey
01-07-2008, 23:55
ben öyle durumlarda dubel eritiyorum.. Özellikle kırmızı renkli olanları boya maddesindenmidir bilinmez sertleştikten sonra esnek ve yapışkan oluyor.. Çakmakla ucunu alev aldırıyor ve deliğe damlatıp bir****riyorum, isterseniz bir deneyin..

Saol yarın bide yazdığım şeyi nalbura sorayım yok mok derse senin olayı deneyeceğim.

aytacakoz
02-07-2008, 00:35
yeni bir taktik bulursanız paylaşın bizde damlama sulamada yararlanalım iyi calışmalar..

thares
02-07-2008, 10:06
Televizyon kutularında bulunan ambalaj köpüklerini benzinde eriterek plastik yapıştırıcı yaptıklarını söylüyorlar ancak bu yöntemin basınç altında çalışacak sizin plastik depoda ne derece başarılı olabileceğini bilemiyorum.

erdemefe
02-07-2008, 22:29
polyester denen bir malzeme var işini göreceğinden eminim karaköyde sahilde birkaç satan yer var elyafınıda alacaksın sürüp donduracaksın sen malzemeyi al bn anlatırım nasıl uygulayacağını birkaç püf noktası var çünkü

Mustafa2
03-07-2008, 02:14
sun-fix markası altında macun şeklinde yapıştırıcı malzemeler var. Araştırma yaparsan rahatlıkla bulursun son derece sağlam ve verimlidir. kesin çözümdür. Macun olanları da var çift şırıngalı olup karıştırarakta kullanılanları var. Tercih senin........

ismoooo
03-07-2008, 23:35
bison markalı bir ürün var bauhause'dan almıştım 12ytl fiyatı var 15,20cm uzunluğunda bir silindir alıyosun ihtiyacın kadar kesip elinle ovuşturuyorsun oyun hamuru gibi istediğin alana uyguluyorsun sıvı maddeler buna tuzlu dahil titreşime,çok yüksek ısıya ve çok düşük ısılarda çalışabilen bu malzeme donduktan sonra isterseniz vidalanabiliyor isterseniz boyanabiliryor ben su kazanında kullanmıştım.200ytl'lik bir masrafı varken gidip bu ürünü buldum denedim hala sorunsuz olarak çalışıyor sizinde işinizi görebilir.iyi geceler :write:

hasan öksüz
03-07-2008, 23:46
polyester denen bir malzeme var işini göreceğinden eminim karaköyde sahilde birkaç satan yer var elyafınıda alacaksın sürüp donduracaksın sen malzemeyi al bn anlatırım nasıl uygulayacağını birkaç püf noktası var çünkü
sevgili erdemefe polyester güzel bir dolgu malzemesidir.yanlız tek bir kusuru vardır, plastiğe kesinlikle yapışmaz. bilginize.

kahramanbey
05-07-2008, 21:58
bison markalı bir ürün var bauhause'dan almıştım 12ytl fiyatı var 15,20cm uzunluğunda bir silindir alıyosun ihtiyacın kadar kesip elinle ovuşturuyorsun oyun hamuru gibi istediğin alana uyguluyorsun sıvı maddeler buna tuzlu dahil titreşime,çok yüksek ısıya ve çok düşük ısılarda çalışabilen bu malzeme donduktan sonra isterseniz vidalanabiliyor isterseniz boyanabiliryor ben su kazanında kullanmıştım.200ytl'lik bir masrafı varken gidip bu ürünü buldum denedim hala sorunsuz olarak çalışıyor sizinde işinizi görebilir.iyi geceler :write:

O zaman bana yol göründü gidip yenisini almak...

alpalaba
06-07-2008, 14:35
O zaman bana yol göründü gidip yenisini almak...
bidonu neden deldin :)

erdemefe
07-07-2008, 13:48
sevgili erdemefe polyester güzel bir dolgu malzemesidir.yanlız tek bir kusuru vardır, plastiğe kesinlikle yapışmaz. bilginize.

aslında haklısın plastikte tutmadığını biliyorum ama geçen sene dedemin 5 tonluk plastik su deposu delindiğinde bana söylemişti bende birkaç yöntem denedim brincisi araba şambırelinden parca kesip bali ile yapıştırmıştım donduğunda sadece 1-2 saat idare edebilmişti 2. olarak sıcak silokonla hem içten hem dıştan yapıştırdım sızdırmazlık olarak çok iyidi ama depo tam dolduğunda üstündeki basınca dayanamayıp silokonlu yer çatlamıştı son olarak yarık yeri iyice bıcakla kazıyarak sonrada üstüne birazda zımpara yaparak polyesteri denedim hala kullanıyor dedem bir sorun olmadığını söylüyor bence polyesteri denesin arkadaş bir kaybı olmaz

qatip
07-07-2008, 16:31
sun-fix markası altında macun şeklinde yapıştırıcı malzemeler var. Araştırma yaparsan rahatlıkla bulursun son derece sağlam ve verimlidir. kesin çözümdür. Macun olanları da var çift şırıngalı olup karıştırarakta kullanılanları var. Tercih senin........

Bu tavsiyeyi yabana atmayın son derece sağlam ve güvenilir ben bir çok yerde hatta güneş enerjisi panellerinde bile kullandım.ısı ve birçok akışkandan kolay etkilenmiyor.

erhanzeynel
10-07-2008, 17:39
sunfix 'in buzdolabında kullanıldığını gördüm.

Buzdolabının derin dondurucu bölümünde patlayan bir cam şişe yüzünden boruarı delik deşik olan bir buz dolabını önceki iş yerimdeki buzdolabı tamircisi sunfix ile delikleri yamayarak tamir etti ve hiçbir sızdırma yapmadı.

Sunfix fikri yabana atılmamalı.

turok
10-07-2008, 17:47
tanıdık bir dişci varsa diş dolgusunda kullanılan yapıstırıcılar karışım halinde hazırlanıyor deliği kapatacak kadar karışım yaptır sür ve kurut. bidonun diğer yerlerınden bile sağlam olur özellikle bulamadıgım oto teyp dişlilerı yapıp kullanıyorum mukemmle oluyor.tavsiye ederim

erhanzeynel
10-07-2008, 17:56
tanıdık bir dişci varsa diş dolgusunda kullanılan yapıstırıcılar karışım halinde hazırlanıyor deliği kapatacak kadar karışım yaptır sür ve kurut. bidonun diğer yerlerınden bile sağlam olur özellikle bulamadıgım oto teyp dişlilerı yapıp kullanıyorum mukemmle oluyor.tavsiye ederim

Dişlilere diş dolgusu. :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :puah:

machinair
28-08-2008, 01:23

bilgiler için teşekkür ederim mustafa arkadaşım. bu çift şırıngali olanları piyasada epoksi olarak geçiyor çok kuvvetli, çabuk kuruyan (5-10 dak.) bir yapıştırıcıdır, ancak çok sık olarak karşımıza çıkan plastiklerden polipropilen PP, polietilen PE, ve teflon a yapışmıyor buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu üçü hariç herşeyi yapıştırıyor.

machinair
28-08-2008, 01:25
http://img291.imageshack.us/img291/299/snapshot041xx6.th.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=snapshot041xx6.jpg)
http://img53.imageshack.us/img53/8717/snapshot042bo2.th.jpg (http://img53.imageshack.us/my.php?image=snapshot042bo2.jpg)