PDA

Grafik Görünüm : arkadaşlar ps2 ye hdd bağlamayı detaylı olarak açıklarmısınız

burak7
28-03-2006, 00:42
arkadaşlar ps2 ye hdd bağlamayı detaylı olarak açıklarmısınız.

eTLee
30-03-2006, 00:43
Yahf Bende aynı soru iÇin geziniyorum. Şu Playstation Olayını birileri Baştan sona ele alıp anlatsa ne güzel olur...
Nedir bu hdd. takma olayları ? (Harbi TAktım :smashfrea :crashs: )
Türleri ?
özellikleri ?
Maliyetleri ?
Gerekli Teknik Malzemelerin Temini ?
Sorunlar ?
Hangisi ?
... V.b yok bu iŞin erbabı bi babayiğit ? :smiles20:

sistem
31-03-2006, 19:45
ps2 hdd sistemleri
--------------------------------------------------------------------------------

ps2 hdd sistemlerinde oyunu direk olarak hardisk uzerinden oynadığınız için lazer göz sistemine gerek yok yani içindeki gözü sökebilirsiniz ve bu şekilde de rahatlıkla oyunlarınızı oynayabilirsiniz bu şekilde cd ve dvd cd dende kurtulmuş olacaksınız 80 gb lık bir hdd ortalama 25 adet oyun alabilmektedir ve bu oyunlardan isteğinizi silip yerine başka oyun yukleyebilme şansınız var bu işi pc nizden winhiip denilen bir proğram aracılığı ile rahatlıkla yapabileceksiniz
ama tüm oyunları yukleme şansınız yok bazı oyunlar hdd ortamında ne yazıkki çalışmıyor mesela bisiklet oyunu ama ilerde bunlar çözülecektir
hdd sistemleri takılan chip sistemine gore memory kart gereksinimi duymakta veya duymamaktadır dms4 ile mc kart kullanmaya gerek yok ama maliyet fazla verim gayet iyi
göz kısmı çalışan hddli makinalarda oyunu direkt cd den hdd ye yuklemek mumkun
yani hdd sistemi çok oyun oynayan arkadaşlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz ve kısa vadede kendini rahatlıkla amorti edebilme durumu mevcut
belli başlı oyunları oynayan arkadaşlar ise 80 gb hdd yerine kendi ellerinde bulunan duşuk kapasiteli hdd delerini değerlendirebilirler
bu konuda forumdaki arkadaşlarıma teknik destek sağlayabilirim
saygılarımla
www.sistem23.com
[email protected]

sistem
31-03-2006, 19:46
hdd sistem gereksinimi
--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar hdd sistemi bireysel kullanıcıdan ziyade bu cihazları ticari işletmelerde yani ps cafelerde kullananlar için çok harika bir sistem çunku lazer göz belli bir saat sonra iflas edecektir ve cafelerde bu çalışma suresi çok kısa ve yeni göz fiyatlarıda oldukça yuksek aynı zamanda dvd cd giderlerinide hesaplarsanız bu maliyet oldukça yukselecektir ama hdd sistemlerinde gider yok denecek kadar az ve alt yapı daha sağlam sonuçta mekanık bir olay söz konusu değil
2. olarak slim kasa ps 2 lere hdd takılırmı diye soran arkadaşlar var evet bunlarada hdd takmak mukun ve bunların maliyeti buyuk kasalara gore daha duşuk ama emek olarakta daha fazla ozveri ve dikkat gerektiriyor
3. olarak cd yi açma hızına değinilmiş hdd sistemi genel olarak cd den daha erken açar çünku sabit diskten okuma yapılıyor cd ise gözun verimine gore bu hız değişecektir
saygılarımla

eTLee
01-04-2006, 23:37
Sistem Dostum SaoL,
ama Halen(seninde Gordugun Uzre...) Tatmin edici birsey yok. yeni henuz daha playstation almaya yetecek bir bilgi sunulmadi kaldiki biz burda hdd. takmayi konusuyoruz... Nedir, Nasil Yapilir ? Teknik detaylari ile doyurucu bir sekilde bilginizi paylaymayacakmisiniz arkadaslar ?
Mesela Ben inceledigim kadariyla;
Hd Combo Gibi ek bi parca gerekiyor,
Bu parca Playstation'a hdd yi monte etmek icin gereken konsol.
bunlarin disinda memory ve chipten soz ediliyor.
Playstation cihazimizin anakartina bazi aparatlari monte ediyoruz
Chip monte ediyoruz
Comboyu monte ediyoruz
Comboya hdd'i monte ediyoruz
monte ustune monte :)
bu tip seyler anca anlatiliyor.
Pes etmek uzereyim :(
....
Yokmu yardimci olacak bi arkadas ?

sistem
02-04-2006, 19:49
sevgili arkadaşım hdd işi sonucta alınmış makinalar için geçerli başka çozum yolu olmayan arkadaşlar elindeki makinaları başka şekilde çalıştıramadıklarına gore ve makinadanda vazgeçmeyeceklerse yapılacak en mantıklı iş olarak başta harddisk taktırmak geliyor
takılan aparatlara gelince ise:memory kart zaten genelde herkeste mevcut makina alındığında beraber veriliyor veya 25-30 ytl gibi düşük bir ucretle piyasadan alınabiliyor hdd combo unitesi ise bana gore goruntuden oteye geçmiyor çunku biz combo unite kullanmadanda bu işi düşük maliyetle yapabiliyoruz zaten hdd işi genelde cafelerde yıpranmış yada gözleri hiçe çıkmış makinalara uygulanıyor ve estetık o kadarda onemli değil yani işlevi estetiğinden daha onemli sonucta ticari olarak hesap yapmak gerekiyor
ve şu an hdd takılan cihazlardan alınan verim lazer göze gore kat kat daha iyi diyebilirim cd değişme derdi yok göz silme derdi yok dvd alma derdi yok oyun çıkar tak derdi yok yeni oyun yuklu cd alma derdi yok yani masrafı daha duşuk ve uğraştırmadan muşteriye hizmet verilebiliyor
chip işi ise zaten olmak zorunda piyasada kim 40 ile 80 avro ucret odeyip orjınal oyun alabiliyorki
saygılarımla

eTLee
02-04-2006, 22:57
sanırım biz çok farklı dillerde konuşuyoruz :D
Bak şimdi arkadaşım
diceksinki
önce tutuyorsun hardiski
alıyorsun diğer elinlede playstationu
şu şu şu işlemleri yapıyorsun
iki ileri bi geri sağa sola hoppala
bak oldu işte hardisk playstationa monte oldu
yani kimseye gerek kalmadan
çıktın gittin
aldın hardiskini evine geldin
sonra geçtin mutfağa playstationda yanında
başladın çalışmaya
ve...
işte elinde hdd li bi playstation...
Anlatabildim mi ? soru nedir ? ve istenen cevap nedir ?
ama genede sağol biliyorum samimi bir şekilde yardımcı olmak istiyorsun
ve ne yazıkki soruyu tam anlamadığın için veya ne istendiğini çözmediğin için farklı şeyler söylüyorsun...
(yukarda dikkat et arkadaş özellikle demişki detayları ile anlatacak kimse varmı ? )

sistem
07-04-2006, 20:23
sevgili kardeşim detaylı anlatmaya anlatabilirim ama tamamen teknik terim lerle anlatabileceğim bir konu ve karşımdakinin teknik bilgisini bilmediğimden dolayı bu şekil anlatma gereksinimi duydum çok istiyorsan benimle msnden irtibata geç sana detay olarak anlatayım kardeşim
ben burda sadece hdd sisteminin genel hatlarını anlatıyorum dikkat edersen teknik terimleride fazla kullanmıyorum herkes anlasın diye
selamlar sevgiler....

muratkurt677
30-05-2006, 18:35
dostum kısacası uğraşamam de olsun bitsin.yokmu detaylı ve resimli anlatacak biri

baha24
11-07-2006, 18:10
kalın kası ps2 ler için harddisk takmak için yanlızca network adaptör lazım
yani lehim montaj olayı yok. yanlızca iyi bir yerde işin ehli olanları chip taktırmak yeterli. ince kasa ps2 ler biraz karışık ve uzmanlık isteyen bir iş
yani sıradan ps2 sahiplerinin yapacağı iş değil. ve işin esas tarfı insanlar ub işten ekmek parası kazanıyor. işin ip uclarını paylaşmamaları doğal... saygılarımla.
:smiles7:

mustafa_gfb06
12-07-2006, 19:25
peki bu harddisklerin fiyatı ne onuda söylermisiniz veya önerebilceğiniz bi marka

muratkurt677
13-07-2006, 10:26
resimli montajı bir anlatan olmadı yahu

ali_ekber
26-07-2006, 21:12
http://www.modchip.de/ps2/pictures.htm
arkadaşlar burada ps2 ye nasıl chip monta edileceği yazıyor sanırım
ben ince kasa ps2 ye taktırdım hdd usta işi bitirene kadar yanında idim
kendim cesaret edip takamam çünkü baya iyi bir lehim yapmak gerekiyor

Cervantes
24-09-2006, 00:23
eski kasalar icin kaba olarak anlatayim.
bir ps2,
bir chip,
bir network adaptörü,
bir hardisk,
bir hdloader veya hdadvance cd'si,
bir kasasi acilabilir desktop bilgisayar,
bir winhiip yazilimi.

once ps2'ne guzel bir chip alip taktiriyorsun.

network adaptoru zaten uzerinde harddisk'i dogrudan takabilecegin sekilde geliyor. harddiski( bazi soylentilere gore 20gb'in uzerinde olmasi lazim-ben bir tane 40gb-2 tane 160gb kullaniyorum) master konumuna getirip adaptore takip ps2'nin arkasindaki yuvasina takiyorsun.

sonra hdadvance veya hdloader'i yukluyorsun ps2'ne. bundan sonra her oyun oynayacaginda sadece bu cd'ye ihtiyacin olacak...en kotu laser gozu bile bir cd'yi gorur sanirim.

ilk etapta format secenegi ile formatlaman lazim harddiski. format bittikten sonra hd'ten oynanabilen bir oyunu yine programi kullanarak hd'e yukluyorsun.
bitince secip oynuyorsun guzel guzel.

diger bir yol, daha kisa suren ve cani cikmis lasere yuklenmemek icin:
hd'i slave konumuna getiriyorsun. ide kablo ile desktop'a bagliyorsun. winhiip programi (kullanimi cok kolaydir) ile ister ilk formati atiyorsun ister oyun yukluyor ister siliyorsun. sonra master konumuna getirip tekrar firina verip ps2ni hdadvance veya hdloader ile baslatip menuden yukledigin oyunlardan birini secip oynuyorsun.

biraz daha detay...
her oyun calismiyor ama ozellikle son zamanlarda cok cok az calismayan oyun var. zaman gectikce hdadvance ve hdloader'in da yeni versiyonlari cikiyor ve daha once calismayan oyunlarin neredeyse hepsi calisiyor. internette bulup indirip cd'ye yakmak ile hallolur
mgs, gt4, god of war, shadow of the colossus, resident evil4 gibi esas oyunlarin tumu calisiyor.
hdloader veya hdadvance'i memory card'a atip oradan calistirmak da mumkun ama cok detayi var.

oyunlar tabi ki ne uzunlukta ise o kadar yer kapliyor. eski cd oyunlardan 300mb olan da var, granturismo4 gibi double layer dvd olup 5.3gb olan da.

benim gibi surekli oynayan, cok oyunu olan ve laseri 6.senesine girenler icin son derece ideal. bazi oyunlarda hic okuma suresi olmadigini da soyleyeyim.

ozet: chip takma islemi disinda hicbir yetenek gerektirmiyor, onu da ilgili chip'in baglanti semasi ile herhangi bir isini seven elektronik tamircisi yapabilir.

bu arada usb harddisk'ler de artik is goruyor...soran olursa o konuya da gireriz

memory card nedir, hardisk nedir seklinde sacmalik icermeyen sorular varsa cevaplarim gordukce.

selamlar

Net-Mate
02-10-2006, 21:25
Selam. Elimde PS2 slim scph-70004 serisi bi alet var. Çipli ancak ne çipi olduğunu bilmiyorum. Geçen sene almıştım doğubanktan. çok kaliteli bi çip diye satmışlardı aletle beraber. Bu çipin ne oldğunu nasıl öğrenirim. Mesela açılış ekrandan veya yardımcı programla öğrenme şansım varmı? Ayrıca bu harici hdd leri usb porttan ( harici hdd kutusu almak şartı ile) bağlayabilirmiyim. yoksa ethernet portundan mı bağlamak gerekir. ( bazı hdd kutularında ethernet çıkışıda var pahalı modeller) Tabii öncelikle cipin modelini öğrenmem gerek ki daha sağlıklı bilgi alabileyim. teşekkürler

Cervantes
04-10-2006, 22:46
net-mate,

chipini ogrenmek icin iki yol var. ya aldigin yere soracaksin ya da cihazin icini acip chipin goruntusunu internetten bulabilecegin chip resimleri ile karsilastiracaksin.

usb porttan kullanacaksin ve oldukca prat****r ancak oynabilecegin oyun sayisi oldukca duser... asagida oynayamayacagin bellli basli oyunlari bulabilirsin...maalesef slim kasalarin boyle bir dezavantaji var.

usb hdd'e bilgisayar araciligi ile oyun yuklemek de cok kolay. o yuzden chipinin sadece ps2'de kullanmak zorunda oldugun USB extreme cd veya dvd'sini calistirabilmesi yeterli.

eger oyun kisitlamasina ragmen girismeye niyetin varsa, bilgisayardan hd'e oyun yuklemeni ve hd'i formatlamani saglayacak program ile bir cd'ye yakip ps2de calistirman gereken usb extreme'i ben saglarim sana.

selamlar

Ace Combat 4
Amplitude
Burnout 3: Takedown
Dead To Rights 2
Disgaea: Hour of Darkness
God Of War
Grand Theft Auto: San Andreas
Gran Turismo 4
Jak And Daxter: The Precursor Legacy Jimmy Neutron: Attack Of The
Lego Star Wars
Metal Gear Solid 2: Substance
Mortal Kombat: Deception
Ratchet And Clank 3: Up Your Arsenal
Soul Calibur 2
Suikoden 4
Tekken 5
Tenchu: Fatal Shadows
Tom Clancy's Splinter Cell:Chaos Theory
Tom Clancy's Ghost Recon:Jungle Storm
Winning Eleven 8

doja
07-11-2006, 23:26
alın size adım adım slim ps2 ye hdd takma
ya bilader nette dolu var bunlardan nası bulamadınız anlamadım
aslında çevire bilsem ben yayınlıcaktım burda ama malesef onun için size link vericem
http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://fotoall.borec.cz/ps2/de/39.jpg&imgrefurl=http://www.forumplaystation.com/viewtopic.php%3Fp%3D3272%26sid%3D0e2f18e8108c40e82 d5272f5e730099e&h=620&w=1024&sz=151&hl=tr&start=7&tbnid=o-qOBbLpAx6fOM:&tbnh=91&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dps2%2Bslim%2Bhdd%26svnum%3D10%26hl%3D tr%26lr%3D%26sa%3DN

sistem
27-12-2006, 15:36
arkadaşlar forumda yazılanları okuyorumda sanki ps2 ye chip bağlamak iki kabloyu birbirine lehimlemek gibi basit bir tarzda anlatılmış ve bu basite indirgenmiş terimleri kendi yapmak isteyen arkadaşlar bana msn den ulaştıklarında inanın üzülüyorum çünkü bu bilgleri okuyan arkadaşlar hdd işi sadece chip ve networktan ibaretmiş şeklinde anlıyorlar gidip bulundukları her hangi bir ps malzemesi satan yerden ne olduğu belli olamayan chiplere yığınla para veriyorlar ve bu chipler ne yazıkki hdd işinde kullanılmayan atıl chipler ve chipin takımıda oyle basit bir iş değil bu işten anlayan bir arkadaşın yapması gereken bir iş kullanılan chipin markası modeli belirtilmeden mc karta yuklenecek boot proğramı belirtilmeden bu işi basite indirgemek burdaki bireysel kullanıcının bu işi kendisi yapabilecekmiş gibi anlaşılmasına neden oluyor ve arkadaşlar ellerindeki pahalı malzemelerle başbaşa kalıyorlar bu şekil çok mağdur olan arkadaş ile karşılaştım ve konuyu belirtmek istedim
saygılar

gerilim2
27-12-2006, 23:16
hard disc işlemi için en sağlıklı bilgiyi bu işin yapanlardan alabilirsiniz arkadaslar bakırkoyde sercom adında bir firma var ( ben bu firmada çalışıyorum) 0212 570 95 95 yada 570 94 29 numaralı telefonlardan gereken her turlu bilgiyi alabilirsiniz ozelliklede forumdaada belirtildiği gibi hard disc takmak için her çip olmuyor ve su anda buyuk ve kucuk kasalarda memory karta gerek olmadan ve dms 4 çip kullanılmadan da bu işlem yapılabiliyor slim kasalara hd combo diye bir aparat takılıyor tabi bu aparatın bağlantıları makinenin içine yapılıyor dışardan takılmıyor buyuk kasalarda network adaptoru tercihen 80Gb hard disk ve bu iş için ozel programlanmış olan çip gerekiyor başka malzemeye gerek yok
saygılarımla

uygarinternet
27-07-2007, 16:43
Tolgasoft a 4 adet slim kasa ps2 getirdim hdd montajı için. Adam yaptı sağolsun teslim etti ve kafe de 1 yıldır kullanıyordum. Sonra 1 hafta içinde tolgasoft un taktığı chipler bozuldu. Hayretler içindeyim nasıl olurda aynı hafta içinde hepsibirden bozulur diye. Başka bir firmaya getirdimki adamlan en berbat chipi takmışlar. Yani adamlar en pahalı chipin parasını alıp en dandik chipi takıyorlar. Aman dikkat diyorum. Tolgasoft dürüst bir işletme değil. Birde kendilerine kaça yaparsınız dedim bunları, 63 dolar dediler :). Akılları sıra tekrar kazıklayacaklar beni. Başka bir firmaya daha iyisini 40 YTL'ye yaptırıyorum şimdi. AMAN HAA.. DİKKAT!

kugu
02-08-2007, 15:20
:hhh::crashs:selam arkadaşlar
biraz geç okudum konuyu ama benimde çok cahilce bir sorum olacak.
bu hard disk ps2 ye özel bir hard disk mi yoksa normal pc hdd lerdenmi bahsediyoz.
cehaletimi mazur görün
saygilarımla.

x17
03-08-2007, 00:42
tüm hard diskler olur ve ps2 har diski die bişeyde yoqtur canım kardeşim

sevgili kugu şimdiye kadar alınan cevaplara bakılırsa sorun o sistem midir her ne şeyse
onun cevaplarından daha mantıklı
sistem anladıım kadarıyla bu işi yapan bu işten para kazanan veyaaaaa bu işten bi boq anlamayan birisi olmayı başarmış
okadarda zor diil büyük kasalı ps2 lere har disk takmak ben arkadaşlarımın hepsinin ps2 ne ben taktım 2-3 proğram lazım bide hard disk (tüm hard diskler olur) ama ben kaçıyım çok bilmiş sistem size yardımcı olur

buradan para kazanmıyacan sistem burada bilgi paylaşcan
ben buraya yeni üye oldum arkadaşlar resimli anlatımını en kısa zaman da size ulaştıracağım

önce dediklerime destek çıkan ve bu konuyla ilgilenler olmalıki yollayım size detaylı anlatımını

lütfen mesaj yazın

serdardemiraltr
04-08-2007, 13:07
:hhh::crashs:selam arkadaşlar
biraz geç okudum konuyu ama benimde çok cahilce bir sorum olacak.
bu hard disk ps2 ye özel bir hard disk mi yoksa normal pc hdd lerdenmi bahsediyoz.
cehaletimi mazur görün
saygilarımla.

özel harddisk yok ama ps2 uyumlu harddiskin model numaralarının yazdığı bi site vardı. yani seagate in şu modeli, western in bu modeli diye. harddisk olayını ilk aldığımda bende çok araştırdım. harici kutu aldım, programlar indirdim... ama bi türlü beceremedim. ondan sonra bıraktım. en sonunda ps2 yi psp ile takas ettim :)

ay_dede
08-08-2007, 22:25
x17 saygılar kardeş sana sonuna kadar hak veriyorum yıllardır bu formdayım ama sesim çıkmaz fazla ama geçen bizde aldık o aleti bir arkadaşa sadece yardım istiyoruz fazlasını değil ben aslında bilgisayarcıyım ve elektronikten de çok iyi anlarım 3 5 lehim dert olmazdı ama sadece devre şeması olsa yeterdi ben buldum gogle da ama tam emin değilim çalışıp çalışmadığına ben özellikle ince kasa için yardım bekliyorum destek verir seniz çok sevinirim... hepinize saygılar

kugu
12-08-2007, 12:09

sevgili kugu şimdiye kadar alınan cevaplara bakılırsa sorun o sistem midir her ne şeyse
sistem anladıım kadarıyla bu işi yapan bu işten para kazanan veyaaaaa bu işten bi boq anlamayan birisi olmayı başarmış
okadarda zor diil büyük kasalı ps2 lere har disk takmak ben arkadaşlarımın hepsinin ps2 ne ben taktım 2-3 proğram lazım bide hard disk (tüm hard diskler olur) ama ben kaçıyım çok bilmiş sistem size yardımcı olur

ben buraya yeni üye oldum arkadaşlar resimli anlatımını en kısa zaman da size ulaştıracağım

önce dediklerime destek çıkan ve bu konuyla ilgilenler olmalıki yollayım size detaylı anlatımını

lütfen mesaj yazın

:menani:valla sağolasın kardeş yollarsan detayı çok makbule geçer valla. ayrıca bu forumdan çıkar salama olayında sana tamamen katılıyorum çok haklısın valla.

merciless21
12-09-2007, 08:52
Herkese selam arkadaşlar bende büyük kasa ps2 var hangi marka çip olduğunu bilmiyorum bu yüzden 2 saat önce açtım makinayı fakat çipin yerini bulamadım ve markasını öğrenemedim 2004 yılında almıştım sorunsuz çalışıyor ekstra bi özelliği yok yani sadece korsan oyunları çalıştırıyor netten bazı çiplere baktım divx oynatan mp3 çalan çipler warmış bende sadece korsan oyunları oynatan çip war bu açıklamadan sonra bana yardımcı olursanız çok makbule geçer eğer bu çip olursa elimde 80 gb hdd war sadece network adapteri alıcam

Highwayman
16-09-2007, 05:21
mrb herkese,foruma bi kac dakika once uye oldum,ben Amerikadan bi ps2 aldım,slim model gumus renk,cd takmadan sorunsuzca oyun oynayabilmem icin ne yapmam lazim? anladıgım kadarıyla bi hard disk gerekliymiş ve bu hd pc hdlerle aynıynıymış.hd alınca chip e gerek var mı? hd ye dvd yuklesem calıstırır mı? hd den baska biseye gerek var mı? bi de hd yi ne kadara takıyorlar? lutfen cvp..simdiden cok tesekkurler..

haluk210
26-09-2007, 10:40
konuyu başından okudum ama net bi cevap yazılmamış gerekli aparatlar programlar ve programların dovnload linkleriyle beraber bide resimli olarak bu işi bilen biri anlatırsa hiçte o kadar zor biiş olduğunu sanmıyorum saygılar

haluk210
26-09-2007, 10:41
bu arada benim ps2 slim kasa

dunedream
03-10-2007, 16:50
net-mate,

chipini ogrenmek icin iki yol var. ya aldigin yere soracaksin ya da cihazin icini acip chipin goruntusunu internetten bulabilecegin chip resimleri ile karsilastiracaksin.

usb porttan kullanacaksin ve oldukca prat****r ancak oynabilecegin oyun sayisi oldukca duser... asagida oynayamayacagin bellli basli oyunlari bulabilirsin...maalesef slim kasalarin boyle bir dezavantaji var.

usb hdd'e bilgisayar araciligi ile oyun yuklemek de cok kolay. o yuzden chipinin sadece ps2'de kullanmak zorunda oldugun USB extreme cd veya dvd'sini calistirabilmesi yeterli.

eger oyun kisitlamasina ragmen girismeye niyetin varsa, bilgisayardan hd'e oyun yuklemeni ve hd'i formatlamani saglayacak program ile bir cd'ye yakip ps2de calistirman gereken usb extreme'i ben saglarim sana.

selamlar

Ace Combat 4
Amplitude
Burnout 3: Takedown
Dead To Rights 2
Disgaea: Hour of Darkness
God Of War
Grand Theft Auto: San Andreas
Gran Turismo 4
Jak And Daxter: The Precursor Legacy Jimmy Neutron: Attack Of The
Lego Star Wars
Metal Gear Solid 2: Substance
Mortal Kombat: Deception
Ratchet And Clank 3: Up Your Arsenal
Soul Calibur 2
Suikoden 4
Tekken 5
Tenchu: Fatal Shadows
Tom Clancy's Splinter Cell:Chaos Theory
Tom Clancy's Ghost Recon:Jungle Storm
Winning Eleven 8

USB extreme cdsi sağlayabilirmisin Link felan versen bendede slim kasa ve usb hdd var bir deniyeceğim :smilies39:

sessiz_marti
23-11-2007, 21:34
Paylaşımlarınız icin cok teşekkürler.Ellerinize saglık.

speedyman
01-12-2007, 18:01
Arkadaşlar ps2 slim kasalara usb bellek bağlanmazmı?

Şuan 4gb lık flash bellekler var...

shadowsmete
04-01-2008, 23:10
Arkadaşlar,verdiğim link de sorularınıza ışık tutacak bilgiler bulabilirsiniz..........sanırım
http://www.playstationturk.com/Reviews-rop-showcontent-id-59.html

Uygarman
07-01-2008, 14:00

lütfen mesaj yazın

bu arkadaşta açıklıcam edicem demiş ama unuttu heralde neyse zaten bu işler böyle kimse kimseye karşılıksız iş yapmıyor artık (sözüm bu arkadaşa değil tabiki)

memet2
19-02-2008, 12:13
konu hakkında resimli bilgi eklerse bir bilen çok iyi olacak...

canak566
12-03-2008, 23:07
bulamadım nasıl yapıldığını

mavi_seyytan
03-02-2009, 23:16
Acil yardım arkadaşlar .. Emanet olarak aldğım ps2 hdd sine oyun yüklemek için pc ye taktım fakat görmedi boşta bulunan sata kablosu ucunu hdd ye takim derken pC restart çekti daha sonra hdd yi çıkarıp ps2 ye taktığımda şook hdd oyunlar gözükmüyorr lütfen yardım edin çok zor durumdayıım :help1::help1::help1:

syler61
09-12-2009, 12:03
yanlıs konu

eonder87
13-04-2010, 06:32
arkadaşlar iş işten geçmiş ama benim gibi yeni yeni para bulup ps2yi yeni alabilecek arkadaşlar için konsola hdd takmak ile ilgili detaylı bir link

http://www.playstationturk.net/aparat-aksesuarlari/1-playstationa-hdd-takmak-resimli-anlatjem.html