Uydumarket Banner  

 • Advertisement

 • iOS 13 Tanıtıldı. İşte Özellikleri

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte...2/iOS-13-3.jpg

  Merakla beklenen iOS 13 işletim sistemi sonunda duyuruldu. Apple’ın en güncel işletim sistemi olmasının yanında şimdiye kadarki en iddialı işletim sistemi sürümü olarak duyurulan iOS 13, beraberinde birçok yeniliği de getirdi. Hemen yeni işletim sistemi sürümüyle beraber gelen yeniliklere bakalım.

  iOS 13 Neler Sunuyor?

  iOS 13 işletim sistemine geçmeden önce iOS 12 için yapılan açıklamadan söz edelim. Tüm Cook tarafından yapılan açıklamaya göre bu sürümde %97 müşteri memnuniyeti elde edildi. Bununla beraber iOS 12 işletim sisteminin şu an olarak %85 kullanım oranının olduğu da açıklandı.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte.../03/iOS-13.jpg

  Bu açıklamaların hemen sonrasında iOS 13 için özelliklere geçildi. Biz de hemen yeni işletim sisteminin özelliklerinden söz edelim.

  Performans Artışı

  Yeni işletim sistemiyle beraber performans konusunda çok daha iyi bir derecelendirme yapıldı. Performans o kadar artırıldı ki yüz tanıma ile sistem açılması %30 oranında hızlandırılmış durumda. Veri paketlerini de küçülttüğünü açıklayan Apple, veri indirme konusunda %50 daha hızlı, veri yükleme konusunda ise %60 daha hızlı olacaklarını açıkladı.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte.../06/iOS-13.jpg

  Bunun yanında uygulamaların açılış hızlarının da 2 katı attırıldığı açıklandı. Daha çok performansa yüklenilen bir işletim sistemi sürümünden söz ediyoruz. Bu konuda çok daha başarılı bir sürüm söz konusu.

  Karanlık Mod Geldi

  Uzun süredir merakla beklenen iOS 13 karanlık modunun da kullanıma girdiği açıklandı. Yeni modla beraber karanlık mod çok daha şık bir görüntü sunulmasını sağlıyor. Karanlık moda geçiş yapıldığı zaman, uygulamaların arka planlarında siyahlaştırılıyor.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte...6/iOS-13-3.png

  Uygulamaların tüm arka planlarının siyahlaştırıldığını söylemek gerekiyor. Karanlık moda geçiş yapıldığı zaman klavye renklerinin değiştiğini de belirtelim. Ayrıca tuşlar arasında da swipe özelliğinin kullanıma girdiğini belirtelim.

  Notlar Kısmı Güncellendi

  Notlar için yeni bir özellik kullanıma girdi. Notlar kısmı artık akıllandırılmış durumda. Öncelikle bu kısımda kullanıcıların alışkanlıklarının kayıt altına alındığını ve cihazınızın sizi tanıması konusunda daha iyi çözümler sunulduğunu belirtelim.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte...6/iOS-13-1.jpg

  Düzenli olarak aldığınız notlar algılanabiliyor, biri hakkında aldığınız notlar varsa, bu kişiyle konuşurken ya da mesajlaşırken aldığınız notlar karşınıza çıkarılıyor. Kısacası notların akıllandırıldığını söylemek gerekiyor.

  Apple Maps Güncellendi

  iOS 13 işletim sistemiyle beraber haritalar kısmında da güncellemeler yapıldı. Haritalar çok daha detaylandırılmış durumda. Özellikle Amerika bölgesi için detaylandırılan haritalarda, favori konumlarınızı işaretleyebiliyor ve bu konumlara tek tuş ile ulaşabiliyorsunuz.

  Yeni Güvenlik Sistemi

  iOS 13 ile beraber WİFİ ve Bluetooth bağlantılarına ekstra güvenlik önlemleri geldi. Bunun dışında arka planda uygulamaların sizi izlemesinin de önüne geçilecek önlemler alınmış durumda.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte.../06/iOS-13.png

  Böyle bir uygulama ya da izlenme gibi bir durum olduğu zaman sistem sizi uyaracak. Bunun dışında yeni bir sistem sunuluyor. Apple Sıgn In sistemi sayesinde, tıpkı Google’da olduğu gibi doğrudan Apple hesabınızla uygulamalara ve sitelere giriş yapabiliyorsunuz.

  Üstelik yeni bir ID sistemi de söz konusu. Diyelim ki kayıt olacağını uygulama ya da site sizden mail adresi istedi. Apple’ın yeni sistemiyle üye olmak istediğiniz zaman, mail adresinizin gizlemek isteyip istemediğiniz soruluyor. Eğer mail adresinizi gizlemek isterseniz, Apple random bir ID mail atıyor ve mail adresiniz tamamen gizlenmiş oluyor.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte...6/iOS-13-5.png

  Memoji Sistemi Değiştirildi

  Yeni sürümle beraber Memoji çıkartma özelliği geldi. Kendi memojilerinizle çıkartmalar oluşturabiliyorsunuz. Bunun dışında artık doğrudan kendi memojinizi düzenlemenize de izin veriliyor. Makyaj yapmanız, aksesuarlar takmanız ve daha birçok özellik desteklenmekte.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte...6/iOS-13-7.jpg

  Fotoğraflar Uygulaması Değiştirildi

  iOS 13 işletim sisteminin fotoğraflar kısmında da yenilikelr sunduğu görülüyor. Portre modunda ışığın yoğunluğunu kullanma özelliği geldi. Bu özellik sayesinde portre modunda ışığın yoğunluğunu azaltıp arttırmanız mümkün ve bu sayede de fotoğraflarda yer alan detayları düzenleyebiliyorsunuz.

  https://www.appleuzmani.net/wp-conte...6/iOS-13-2.png

  Ayrıca resimlerde ve videolarda tüm renk, ışık ve detay düzenlemelerini yapabiliyorsunuz. Bunun dışında ilk defa videoları çevirebiliyor olacaksınız.

  Dikey konumda olan videoları yatay konuma çevirme gibi ayrıcalıklara ulaşmış oluyorsunuz. Genel görüntüleme kısımlarında da düzenlemeler var. Mesela artık videolara ön izleme özelliğinin geldiğini görüyoruz. Ekranda çok daha fazla fotoğrafın görüntülenmesini sağlayacak yeni görünüm düzenleri ve benzeri modlarda iOS 13 ile beraber kullanıma girmiş durumda.

  ALINTI
  Bu makale başlangıçta forumdaki konuda yayımlandı: iOS 13 Tanıtıldı. İşte Özellikleri Başlatan yazar Beck's Orijinal mesajı görüntüle
 • Son Mesajlar

  t.bakirci

  Turksat 42º - 50º Genel Sohbet & Bilgi

  Kapasite o Transponderde boştu ve onların Kesesine uygundu onun için geçti sanırım?

  t.bakirci 04-10-2022, 23:58 Son Mesaja Git
  t.bakirci

  Türksat frekans/sinyal sorunları (15) (Lütfen başka konu açmayın.!)

  Yayınlarda bir Sorun Yok!

  t.bakirci 04-10-2022, 23:55 Son Mesaja Git
  xxpp

  THY Euroleague yayınlarını BeIN S Sport'tan satın alacak mı?

  Almaz hali hazırda iki firmanın arası iyi değil zaten para konusu var bilmiyorum borçlar odendimi ama odense bile ssport kaba tabirle digiturki arkasından

  xxpp 04-10-2022, 23:41 Son Mesaja Git
  artinvural

  Tivibu uydu epg sorunu

  katılıyorum.. keşke zamanında tivibu modül alsaydık.. şimdi hiç bu dandik kutularla uğraşmazdık.. kutu öyle böyle sıkıntılı değil.. tek artısı mod özelliği..

  artinvural 04-10-2022, 23:31 Son Mesaja Git
  24 Jack Bauer

  HBO Max Türkiye'ye Geliyor !!!

  O zaman da hbomax orijinal dizi değildir. Hbo tv yapımı dır. Artık değiştir. Hbo artık dijitürk hakları yok. Sony pamaount showtime universal abc vb..

  24 Jack Bauer 04-10-2022, 23:11 Son Mesaja Git
  BAY_AHISKALI

  THY Euroleague yayınlarını BeIN S Sport'tan satın alacak mı?

  Konu başlığında ki kastım da buydu. Yani BeIN SSport’tan satın alır mı maçları diye


  Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  BAY_AHISKALI 04-10-2022, 22:42 Son Mesaja Git
  BAY_AHISKALI

  Türksat Digitürk Euro üzerinden eksik olan kanallar

  Doğu kapsamında ki kanalların euro üyelerine açılacağı yazılmıştı burda. Var mı bir gelişme?


  Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  BAY_AHISKALI 04-10-2022, 22:40 Son Mesaja Git
  mach1

  Hiremco Impala 4K Android 9.0 Uydu Alıcısı

  Marketteki yasal firma eklentisi ne varsa onu indirip kullanacaksin

  mach1 04-10-2022, 22:39 Son Mesaja Git
  perfect34

  Akaryakıt Fiyatlarındaki Değişiklikler - 2

  Nasılda brent in artışında hemen zamı yapıştırıyorlar.

  perfect34 04-10-2022, 22:39 Son Mesaja Git
  mach1

  Yeni Hiremco Matrix


  mach1 04-10-2022, 22:38 Son Mesaja Git